Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is volt ilyen? Mitől...

Másnak is volt ilyen? Mitől lehet ez, és hogy múlasztható el?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán (a 20 évem alatt max. 10x) vannak nagyon furcsa, ijesztő gondolataim, amikben azt képzeltem el, hogy ártok magamnak, vagy a környezetemnek, a szeretteimnek (a legenyhébb dolgoktól kezdve, pl. hogy hülyét csinálok magamból, az egészen durva testi sértésig). Ezek a gondolatok hirtelen jönnek a semmiből, nem késztetést érzek, hogy megtegyem, csak bevillan egy kép róla, ahogy megteszem. Baromi ijesztő. Egy pillanat alatt elmúlik, és szörnyű bűntudatom támad utána. Sosem tennék ilyesmit, egy légynek sem tudnék ártani! Nagyon ragaszkodom a szeretteimhez, és sokszor rettegek, ha eszembe jut, hogy elveszíthetem őket.


Mit tehetnék, hogy ne legyen többé ilyen? Ha nagyritkán előfordul, mindig a frászt hozza rám. És mitől lehet? Régen sok horrort néztem/olvastam. Ez, és a túlzott aggodalom válthatja ki?



2017. jún. 26. 17:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátenném még, hogy nehezen bírom a stresszt, és pánikolós is vagyok.
2017. jún. 26. 17:55
 2/2 anonim ***** válasza:
Az utólagos kommentedben megválaszoltad a saját kérdésedet. A rossz gondolatokat a szorongás okozza. Azt kell elmúlasztani, és akkor a gondolatok is elmúlnak.
2017. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!