Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet? Részeletesebbe...

Ez mitől lehet? Részeletesebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Először is tisztázni szeretném hogy nem azért írok hogy fejmosast kapjak bárkitől is tudom hülyeség amit csináltam!

A lényeg az hogy voltam 2 hete egy buliban ahol barátaimmal próbáltam a speedet valamint egy negyed extasyt is adott nekem barátom ami csattra is vágott! Persze 1-2napig lehangolt voltam viszont utána semmi....aztán nagyjából eltelt egy hét és olyan mintha panikrohamom lenne néha...szorít a mellkasom, elhagy az erőm össze akarok esni és zavart leszek nagyon, nehezen veszem a levegőt és kiszáradok! A másik már 4 napja alvás zavarom van...bár kívánom az alvást egyszerűen nem tudok elaludni és furcsa belső érzésem van! A kérdésem az lenne(főleg akinek volt hasonlóan része) hogy ez lehet-e a drogtól, ez elmúlik-e esetleg kihez tudnék segitseghez fordulni? Kétségbe vagyok esve az értelmes válaszokat előre is köszönöm! !



2017. jún. 28. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a drogtól van, igen. Kissé megzavarta az agyadat. Ha szerencséd lesz, akkor pár napon, vagy néhány héten belül elmúlik. Ha nincs szerencséd, akkor nem. Ez esetben menj be a pszichiátriára, talán tudnak segíteni.
2017. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Talán tudnak? Egyszer próbáltam életemben más évek után ha keszokik kutya bajuk...kicseszés lenne ez :(
2017. jún. 28. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem fű után volt hasolnó,pedig az csak "fű" , sanszos amúgy,hogy herbál vollt nálam. Én is először próbáltam egyből nagyon durva pánkroham,majd rá 1-2 hétre rosszul voltam nagyon gyakran. Rá 1! hónapra volt még egy pánkiroham amivel korházba is kerültem. Majd hosszas pszichiátriai kezelés gyógyszerekkel,senkinek nem kívánom. Az orvos azt mondta,hogy nem az első ilyen eset,átlag 1 év amíg kigyógyulok belőle,sok begege volt,aki valamilyen drog miatt hosszútávon károsodott és sok időbe telt mire normális életet tudtak élni. Mindenki máshogy reagál rá...Te ezek szerint nem birod. Ne kísérletezz többet, nem éri meg. Remélem nem lesz komoly bajod :) Ha nem múlik pszichiátria sajnos,de ott tudnak segíteni.
2017. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én voltam bent egyszer a pszichiátrián és ott voltak ilyen "tanóra-szerű" alkalmak. És az egyiken mondták, hogy a drogok hatására (egyetlen alkalommal bevett, bármilyen "gyenge" drog hatására is) nagy valószínűséggel kiváltódik az emberből az a pszichiátriai kórkép, amire genetikailag hajlama van. Ez nálad lehet a pánikbetegség.


Persze az is lehet, hogy ez még valahogy a szer hatása nálad és majd idővel kiürül a szervezetedből és elmúlik. Mindenesetre ha nem múlik el, akkor a háziorvostól tudsz beutalót kérni a pszichiátriára, ott tudnak segíteni. És ne félj, senki nem fog "lecseszni" a szerhasználat miatt! Legalábbis azokon a helyeken, ahol én eddig megfordultam, sehol nem volt olyan a légkör, hogy ilyesmik miatt rossz szemmel néztek volna bárkire.


Jobbulást!

2017. jún. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rettentő hálás vagyok és köszönöm a válaszokat és a jó kívánságokat! Annyi lenne még a kérdésem hogy a pánikbetegségnek az alvászavar is lehet a tünete az a kellemetlen belső érzés ami nem hagy elaludni?
2017. jún. 29. 01:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem "skizofrén" tuneteim vannak az LSD ota. Kaptam is gyogyszert ellenuk, de az napi 20 ora alvast valtott ki nalam. Kisebb mennyisegben hatastalan volt, ezert hagytam a fenebe. Azota se vagyok tunetmentes, pedig eltelt tobb mint 2 ev. Hazudnek, ha azt mondanam, barmi is segitett. Vitaminokat szedek, mert a pasim hisz bennuk. Szerintem rohadt ertelmetlen de vegulis nem art. Meg igy is vannak paranoid pszichotikus epizodok :/.. De az LSD akkor is eletem legjobb elmenye volt. Elarulok valamit: a cucctol nem betegedsz meg. Ez magatol elojott volna. Ahogy nekem is..csak tiz ev mulva. Tudom, mert csak abbol jon elo cucc miatt betegseg, akiben alapbol ez van kodolva genetikailag. Bar nem volt skizo csaladtagom. Na mindegy, szerintem menj el pszichiaterhez, de a cuccot ne mondd el neki. Akkor ad neked frontin/xanax nyugtatot. Tudom, ezt jol megjartuk , de ha valamiben bizhatsz, az a xanax. Tudom en...:) mar masfel eve aktivan frontinozok. Persze en titokban :/ es azert hogy ne tudjak meg otthon elkoltoztem :D szoval csak ajanlani tudom, azzal az igerettel, hogy nyugi, rosszabb semmikepp nem lesz tole!
2017. jún. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyugtatózni nem szeretnék, mert az sem tesz jót a szervezetnek, valamint ugyanolyan erős függőség alakulhat ki tőle mint egyes kábítószerektől :\
2017. jún. 29. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van kialakult pánikbetegséged és/vagy alvászavarod, akkor pedig esélyes, hogy fogsz kapni nyugtatót.

Na de most komolyan, azt egy orvos írja fel neked, hogy jobban legyél, aki 6+X évig tanult az egyetemen az agyműködésről, azt nem mered bevenni, mert nem tesz jót, haverod meg hozzádvág valami vackokat a diszkóban, abból meg beveszel rögtön kétfélét???

Én tényleg nem cs***egetni szeretnélek, de én szedtem már antidepresszánst és nyugtatót is, többfélét is, kb. annyi volt leszokni róluk, hogy fél napig fájt a fejem, vagy pár napig hányingerem volt.


Az meg eszedbe ne jusson, amit az előző javasolt, hogy elmész dokihoz és letagadod előtte, hogy mitől alakult ki a dolog.


Egyébként szerintem várjál még pár napot, hátha elmúlik magától :-) Most ebben a nagy hőségben mindenki sz**ul van :-/

2017. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyúgtatót sajnos édesanyámnak kellett szedni egy éven át és elég nehezen engedi el magától :(
2017. jún. 29. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ha anyukád szedett nyugtatót akkor lehetsz családilag hajlamos. Nekem egy vizsgaidőszakban jött ki a pánikbetegségem eleinte kegyetlen rohamokat éltem át remegtem és féltem ha jött éjszaka nem tudtam aludni két óránként felébredtem teljesen

Leizzadva szóval szörnyű volt. Elmentem pszichiátriára és meglepően emberségesen álltak hozzám. Eleinte kaptam nyugtatót és antidepresszánst együtt. Az antidepresszáns nem egy "élmény" az elején én elég extrém módon reagáltam úgyhogy öngyilkos hajlamaim voltak egy két hétig de túléltem. A nyugtatót teljesen letettem igazából előbb mint a dokim gondolta volna. Akraterő kérdése volt már kb egy bő hónapig kellett. Antidepresszánst sajnos hosszú távon kell szedni egy év szokott lenni. De nekem sikerült azt is fél év után 15-ről 10 mg-ra levinni. Szóval ki lehet ebből jönni. Illetve PSZICHOTERÁPIA ha van lehetőséged pszichológust keress fel. Emögött mindig komoly lelki problémák is meg szoktak bújni. Nekem is volt bőven. Azokat kell rendbe tenni. Onnantól hogy feldolgoztátok megindul a látványos javulás! Sok erőt és kitartást kívánok! Kábszerhez meg ne nyúlj többet szerintem nem éri meg

2017. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!