Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért félek amikor az utcára...

Mért félek amikor az utcára kilépek?

Figyelt kérdés

180 magas, 95 kg, szakállas, elég izmos 20 éves fiú vagyok.

Kinézetre tipikusan olyan vagyok akibe nem akarsz belekötni, mégis nagyon félek amikor kimegyek az utcára.


Valamiért egy gyenge végkimerültség közeli hajléktalan is megtud ijeszteni ha pénzt kér.

Ha romát látok akkor egyből arra gondolok, hogy ki akar rabolni és hogy az életemért kell megküzdenem.


Más is van így? Ez egy mentális betegség? Hogyan tudnék ezen túl lépni?



2017. jún. 30. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Nem mentális betegség, csak egy kis szorongás, ami, ha megtámadnak, még jól is jöhet. Stressz hatás alatt nagyobbat tudsz ütni, és gyorsabban futsz. Én azt mondanám, hogy ezen nem is kell túllépni. De ha jól felkészülsz (edzés, küzdősport, stb), tudatosítod magadban, hogy egy éhező 60 kilós hajléktalan nem tud megverni, akkor nyugodtabb leszel egy idő után. Én még nálad is nagyobb vagyok (184/98), de mindig hordok magamnál egy paprika sprayt. Ha cigányok kötnek belém, akkor gondolkodás nélkül telibe fújom az egész bandát. Volt rá példa.
2017. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Agorafóbiának tűnik, ami betegség.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2017. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!