Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer váltás tapasztaltok...

Gyógyszer váltás tapasztaltok skizofréniánál meg oldotta a gondot vagy esetleg gyógyszer csökkentés?

Figyelt kérdés
Olyan embereket válaszát várom akik mellékhatások miatt kénytelen voltak átállni egy másik antipszichotikumra,és azzal nem vagy csak jóval csekélyebb mértékben jelentkeztek mellékhatások.Jelenleg én trevicta depó injekciót kapok ez egy új paliperidon készítmény 3 havonta 263 mg beadása követő napokon után megduzzad bal mellbimbóm és fáj is. Továbbá minden felállás rám jön egy kis szédülés,merev a nyakam és tartás problémáim is vannak az egyik vállam fentebb mint a másik.Szóval elég kellemetlen főleg a tartás probléma önbizalom romboló,főleg hogy régen mielőtt beteg lettem volna rendszeresen aktívan sportoltam amit most nem tudok egyszerűen kivitelezni. A kezelő orvosomnak is megemlítettem ezt problémát ő úgy vélekedett hogy a legközelebbi depó injekció 175 mg-os lesz. Vajon megoldaná ez a problémát?Vagy állják teljesen más gyógyszerre egyszóval tapasztalatokat várok.

2017. júl. 12. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

az emberi fej nem szita alaku.

Ez azt jelenti: nem, nem segit a csokkentes. Vagyis lehet

2017. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én több antipszihotikumot is szedtem már életem során, de nem injekció formájában. A legelső a ripedon volt. Borzalmas szer! Beszélni nem tudtam tőle, csoszogva mentem... mivel nekem nem skizophrenia volt a betegségem, pár hónap alatt elvette az orvosom ezt a gyógyszert fokozatosan csökkentve.. gyogYszer mentes időszakot követően jött egy újabb bipoláris hullám az alvatlansag és a stressz miatt: kvetiapin gyógyszert kaptam. Egy év után jött ki minden mellékhatás, de legfőképpen a magas pulzus. Abba is hagytam elmúlt a panasz. Harmadik mélypontom után olanzapin következett. Ezzel 3 évig elvoltam úgymond. Azaz csak azt hittem: jött a magas pulzus újra: ágyban fekve 120akat mértem, mentő el is vitt, folyamat rosszul voltam mígnem úgy döntöttem hogy abbahagyom a fenébe, mielőtt belepusztulok! Nagyon jól döntöttem! Pszihiatrian láttam olyat hogy a lány skizophreniara kapta az antipszihot, és melle a beta blokkolot, mert szinten magas pulzust csinált neki.. légy óvatos ezekkel, és mindig mond el a panaszod a dokidnak! Jobbulást kívánok !
2019. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!