Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki felkapcsolt lámpával tud...

Aki felkapcsolt lámpával tud csak aludni, annak valami phszihés zavara van?

Figyelt kérdés
Sok ilyennel talàlkoztam màr( pl romàniàban), de nem tudta konkrétan megmondani miért nem szereti a sötétet, én csak teljes sötètben és csendes helyen alszom igazàn jól!

2017. júl. 13. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. júl. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
100%
Aki CSAK úgy, annak igen. Akinek az kényelmesebb, megnyugtatóbb, akármilyenebb, annak nem feltétlen. Kinek mi, tudod.
2017. júl. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül, lehet egy megszokás is. Van, aki meg csak "tévére" tud aludni...

Amúgy elég rossz szokás, elég sok helyen olvasni, hogy a melatonin csak viszonylag teljes sötétségben tud termelődni, de ez már más kérdés.

2017. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam volt rá példa, hogy amikor a környezetemben olyan személy halt meg, akit jobban ismertem, akinek a halálát nehezebb volt feldolgoznom, akkor jó ideig csak felkapcsolt kis lámpa mellett tudtam elaludni. A sötétben - igen, bevallom - féltem, még felnőtt létemre is. De azt ne kérdezze senki, hogy mitől.

Miután enyhült ez a stressz, szorongás, félelem vagy mi, akkor képes voltam ismét felkapcsolt lámpa nélkül elaludni.

2017. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előfordulhat. Nálam pl. a TV megy egész éjjel, mert nem tudok sötétben aludni. Ha velem alszik vki, nem zavar a sötét. Nem szeretek egyedül maradni a gondolataimmal, de nem gondolom, hogy vmi komoly pszichés bajom lenne.
2017. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!