Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a legbrutál...

Miért van az, hogy a legbrutálisabb dolgokat szemrebbenés nélkül el tudom olvasni, a valóságban viszont egy egér halálának megnézésétől is iszonyodom?

Figyelt kérdés
Pedig olvasás közben is pontosan elképzelem a dolgokat, de azzal semmi bajom sincsen.
2017. júl. 25. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem mindegy, hogy valamit csak elképzelünk, vagy meg is történik.
2017. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vizuális típus vagy, így a látott dolgokat fogadod el igazán valóságosnak, az olvasottak meg a mese kategória.

Én is hasonló vagyok. Egy rendkívül izgalmas könyv olvasása közben is unatkozok, de egy közepesen érdekes film közben kigúvadt szemmel figyelek, és kalapál a szívem.

2017. júl. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a második mondja. Nekem volt a csapatomba egy ilyen srác. Remekül tudott lőni, halálpontos volt, amit leakart szedni, azt leszedte, nem hibázott. Aztán élesbe nem tudott emberre lőni, megdermedt, nem tudtuk hogy védjük amig visszaérünk a táborba. Folyamatosan ordított, sírt, hányt, ahogy látta a katonákat elesni, a bugyigó vért, halotta a hörgést, én sajnáltam szegényt.
2017. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha valaki boncolónak tanul, az első napon mutatnak nekik egy igazi holttestet, hogy kiderüljön, ki bírja és ki nem, pont az olyan esetek miatt, mint amit az előző is irt.


Kedves kérdező. Én imádom a horrort, de ha valóságban látok vért, akár egy kicsit is, émelygek és rosszul leszek. Ez is ilyen.

2017. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én a halott dolgoktól nem undorodom, hanem magától a MEGHALÁS megnézésétől :/
2017. júl. 27. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy képes arra, hogy végig nézd, ahogy egy ember meghal, kileheli lelkét, esetleg hörög, vagy szenved egy ideig, míg jön az utolsó rándulás a testén, és lehajtod a szemét, lábát összezárod, kezét a mellkasára teszed.


Pár éve olvastam, hogy budapesti rendőrök lelőttek egy embert, aztán hónapokig pszichológusokkal együtt sem tudták feldolgozni. Ők nem valók rendőröknek, ahogy TEK-es vagy kommandósoknak sem.

2017. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!