Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne csinálnom, hogy ne...

Mit kéne csinálnom, hogy ne kapjak idegösszeomlást?

Figyelt kérdés
Elvesztettem a két kisgyermekem.A párom súlyos beteg lett.rajta kívül sem családom sem barátaim.mit tanácsolnátok kihez forduljak segítségért ,mert ezt már nem bírom lelkileg egyedül.előre is köszönök minden választ

2017. aug. 9. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak fórumok itt neten , ahol lehet csevegni meg Facebook csoportok is ahol baratokat keresnek stb..
2017. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
részvétem, pszichológus nyilvánvalóan ez egy extrém helyzet talán több mint amit egy embernek magába felkell tudnia dolgozni
2017. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pszichológusnál már voltam, nem igazán segített csak felírt antidepresszánst,amit jelenleg nem szedhetek mert terhes vagyok.A sok stressz miatt veszélyeztetett terhes,ezért a házból is alig tudok kimozdulni.a páromat sem tudom emiatt látogatni a kórházban.egész nap teljesen egyedül vagyok,mivel sem barátaim sem családom.
2017. aug. 9. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Őszinte részvétem! Pszichológus, pszichiáter tud segíteni. Ha hirtelen nincs, akkor a háziorvos is. Önkárosító gondolatok, késztetések esetén ki lehet hívni a mentőket is, vagy kórházba bemenni, akár az ügyeletre, sürgősségire. Vannak ingyenes lelkisegély vonalak, bármikor hívhatóak, és családsegítő szolgálatok.

Addig beszéld ki magadat, akár itt is, vagy keress sorstársakat. Kitartás, jobbulást!

2017. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!Külföldön élek,itt a háziorvosra is sokat kell várni.Lehet jót tenne ha kibeszélném magamból, de még nem találtam olyan embert aki meg is hallgatna
2017. aug. 9. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, részvétem!


Ilyen helyzetben, csak Isten tud segíteni. Olvasd el az alábbi linken, hogy hozzád hasonló helyzetben lévő embereknek Jézus hogyan segített.


"Drága Gyermekem!


1. Részben miattad, miattatok haltak meg gyermekeitek. Nem olyan értelemben, hogy te okoztad volna, hanem olyan értelemben, hogy rádöbbenjetek: életetek célja nem lehet sem gyermek, sem unoka! Egyedül az lehet minden ember életének célja, hogy szabaddá váljon mindentől és mindenkitől! Csak benső szabadsággal lehet helyesen szeretni! A megkötözöttség mindig elköt a benső békétől, a boldogságtól, tehát Tőlem! Csak ahol a szabadság, ott él a LÉLEK (2. Kor. 3:17)! "


"Valójában neked sem gyermeked, sem unokád nincs, és nem is volt! Egy gyermek mondhatja valakinek, hogy az az ő anyja, de egy anya nem mondhatja, hogy az ő gyermeke! Azért van ez így, mert a gyermek választja meg szüleit, tehát mondhatja, hogy az övé az a szülő, hisz magának választotta. De egy szülő nem mondhatja, hogy övé a gyermek, csak azt, hogy kapott egy gyermeket azért, hogy felnevelje, azért, hogy a földi életben gondozza úgy, ahogy tudja, de a gyermek az Istené!"



[link]

2017. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha gondolod, beszélhetünk online, Skype-on is akár.

Egyéb okokból nem írnék publikusan részleteket, csak annyit, hogy mostanában kezdünk talpra állni egy kisgyerek elvesztése után, így azon a ponton valóban együtt tudok érezni veled...


Nagyon sok erőt kívánok Neked, Nektek!

2017. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 írtam privátot,szívesen beszélnék,köszönöm!
2017. aug. 9. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Először is őszinte részvétem!


Szerintem elsősorban koncentrálj a terhességre, arra, hogy egészséges legyen a baba! Ha mást kiutat nem is látsz, gondolj arra, hogy érte érdemes élni!


Ha pedig nem tudod kibeszélni a problémát senkinek, vezess naplót! Lehet, hogy így túl naiv ötletnek hangzik, de sokat tud segíteni neked is, és a későbbiekben esetlegesen a pszichológusodnak is, ha látja, hogyan változik a hangulatod napról napra, hétről hétre. A pszichológus egyébként szükséges lehet, annyi, hogy kezdetben nem a megfelelő szakembert választottad, de a pszichológus elsősorban azért van, hogy beszélhess vele!


Remélem, legalább egy kicsit segíthettem!


Kitartást és jobbulást! :)

2017. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!