Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a zártosztályon...

Mi a különbség a zártosztályon a síma lakó illetve a gondnokság alá helyezett személy között?

Figyelt kérdés
2017. aug. 19. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Zárt osztálynak pl. akár én is lehetek a lakója kis időre, mert tegyük fel kinyírtam magamat szerelmi bánatomban, de aztán rájövök, hogy hülyeség volt, megbántam. Szabadon engednek, élem az életemet tovább mintha semmi nem történt volna, leszállnak rólam, békén hagynak. Új életet kezdek, dolgozok, kapcsolatom lesz, férjhez egyek, gyereket szülök, élek boldogan mint a mesében.


Gondnokság alá azt helyezik aki sík hülye, aki képtelen önálló döntéseket hozni, önálló életet élni, a boltba egy kiló kenyeret sem képes egyedül megvenni. Ha elindul valahova a városba akkor eltéved és a rendőröknek kell haza vinniük, pedig már 20 éve ott lakik, stb..

2017. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Beteg ember mind a 2 de egyik sem hülye kategoria.

A zárt osztályra kerülhet valaki azért mert pillanatnyi állapota miatt kezelésre szorul, viszont képes az ügyeit intèzni. Aki gondnokság alá kerül annál hosszabb ideig áll fent a probléma. Védettséget kap abban hogy ne tudja eladni a saját házát csalóknak, ne rántgassák banki hitelekbe az betegsége miatt (pl idős demens betegek) Legtöbbször az idősek kerülnek így gondnokság alá, vagy súlyos skizofrének, vagy pl autisták.

2017. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, korrekt példák voltak.
2017. aug. 20. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!