Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan merítsek inspirációt?...

Honnan merítsek inspirációt? Mi könnyítene a lelkemen?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok és rendszeresen szorongok az iskolába járás miatt. Most itthon maradtam egy hetet, az osztálykirándulásra sem mentem. A tanulással semmi gondom nincsen, 4.7 [tesi miatt] lett az előző évi átlagom, csak hogy ne jöhessenek a "lusta vagy tanulni" kommentelők. Minden egy éve kezdődött. Középsuliba kerültem, a gyerekkori barátaim kihasználtak, elveszítettem őket, új osztálytársaknak pedig nem kellettem, nekik is csak a súgásra voltam jó. Az új tanévben átjött hozzánk egy általános sulis barátnőm (? azt hiszem, legalábbis beszélünk..) és az első nap -amikor egyáltalán bementem- végig együtt voltunk, én mutattam meg neki az épületeket, magyaráztam el, mi hogy zajlik nálunk. Viszont félek visszamenni. Félek, őt is elveszítem, mindenki ugyanúgy kihasznál és levegőnek néz... Pszichológushoz csak októberre kaptam időpontot, addig fogalmam sincsen, hogyan tovább. Egyedül képtelen vagyok rá a random érkező hangulatingadozásaim miatt. Valamit tennem kell, amíg nem jutok segítséghez. Hallgatok inspiráló dalokat, ám a legtöbbször ugyanott kötök ki: álomba sírom magam, majd reggel folytatódik minden. Kész csődtömeg vagyok, olyan szánalmas ezt visszaolvasni. :'D Valaki megosztaná velem, őt mi viszi előre nehéz helyzetekben, amikor legszívesebben mindent feladna? Ti mit tennétek a helyemben?

15 / L



2017. szept. 8. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a tanulas jol megy akkor mi a gond? Ne a tobbiekre koncentralj, hanem arra. Nem hiszem, hogy barki meg tudja mondani hogy mit is tegyel, hiszen itt a felelmed az ellenseg, amin felul kell emelkedned. Csak menjel iskolaba minden nap. Az is hiba volt hogy az osztalykirandulast elmulasztottad, mert igy csak noveled a szakadekot ami kozted es az osztaly kozt van, es meg jobban felsz.

Tehat csak menjel minden nap, es majd alakul a tobbi. Kesobb egy munkahelyen is ez lesz majd, gondolod ott jobbak lesznek az emberek? Ott meg inkabb megy majd az "ereszd el a hajamat" es egyeb latvanyos hatalmi harcok. Ha mar most megfutamodsz az elet elol, mi lesz veled kesobb?

2017. szept. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is gondjaim voltak a középsuliban, nem volt senki osztálytársam általánosból, nem bíztam senkiben, kihasználtak, kiközösítettek, és gyűlöltem az egészet.

Nekem is mondták hogy próbáljak nyitni, biztos velem van a baj, mi lesz a munkahelyen később ott sokkal undokabbak lesznek.

Ez nem igaz. Utána két főiskolát végeztem, mindkét helyen nagyon jó osztályom volt, és míg gimiben én voltam az utolsó, az elnyomott, itt én is részese voltam mindennek, a második fősulin meg mondhatni én voltam a vezéregyéniség, aki mindenkivel jóban volt. Nem hittem, de komolyan létezik ilyen, hogy senkit sem utálsz és téged sem utálnak.

Aztán elkerültem munkahelyre. Ott is jól kijövök mindenkivel. Persze vannak pletykásak meg irigyek, de azokkal nem beszélek komoly dolgokról, ha meg pletykálnak meg irigykednek, még csak adom alá a lovat, meg elviccelem az egészet.

Milyen inspiráló zenéket hallgatsz?

Én imádok zenét hallgatni, és szinte minden esetre van olyan ami segít. A zeneterápia jó. Én a rockosabb vonalat kedvelem inkább.

Középsuliban volt egy album: az I get Wet (Andrew WK-tól). Ha rossz kedvem volt, és végighallgattam, mindig segített, olyan vidám, és felemelő hangzása van.

Aztán utána a Lostprophets volt a kedvenc ilyen szempontból. A legnagyobb deppressziót is sikerült leküzdenem, mikor már ANdrew WK dalai sem tudtak feldobni. Emós zenekarnak tartják őket, mégis nagyon sok pozitív érzés jelenik meg a dalaikban. MIkor már Isten segítségében is kételkedsz, a Where we Belong című számuk erőt ad.

Ha magabiztosságra vágysz és arra hogy erősnek, legyőzhetetlennek érezd magad, akkor valami jó kis power metálra van szükséged: Dragonforce, Stratovarius, Hammerfall, stb.

Ha van kedved írj privátot és folytathatjuk.

2017. szept. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ♥ Igazatok van, nem futhatok el mindig. Próbálok ezentúl az álmaim után eredni, és nem agyalni sokat az ilyen undorító emberek miatt. A sulis korszak csak egy pár fejezet az életemből, igyekeznem kellene szebbé tenni, hogy ne bánjam meg. Mert ha itthon ülök, akkor nem lesznek szép emlékeim fiatalkoromról..
2017. szept. 9. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!