Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolat, vagy önbecsa...

Kényszergondolat, vagy önbecsapás?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olyan kényszergondolataik vannak, hogy kárt tehetnék magamban. Gyűlölöm ezt a gondolatot, de néha mintha a magaménak érezném. Pszichológus azt mondta, hogy ilyen hajlam nem áll fenn nálam. Amikor jön a gondolat, akkor azonnal rávágom, hogy de én igenis szeretek élni, meg hogy nekem másokon is kell segítenem, az élet szép, stb. Lehetséges, hogy mégis van a háttérben valódi gondolat, csak becsapom önmagam?
2017. szept. 11. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Tul sokat gondolkozol ezen, tereld el a gondolataidat mas dolgokra, keress hobbit, sportolj. :)

Ha ez allna fent nalad, valószínűleg egy párszor már megtetted volna, nem? :)


Lehet, hogy mas a gond, csak nem veszed eszre. Lehet hogy nem is ez nyomaszt, csak ugyerzed!

2017. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem tenne meg, ha kenyszergondolat lenne. Csak akkor ha annyira szar lenne az elete h mas "megoldas" nincs. Pont ez a lenyeg a kenyszegondolatnak enszerintem h erre gondol, de nem akar, es rosszul erzi magat tole.

Kedves Kerdezo! En nem tudom, h az e, NEM azt mondtam ezzel a szovegemmel h igen.

2017. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak kényszergondolat. Nekem is volt ilyen, de olyankor rászóltam az agyamra, hogy pofa be! Nem vagyok skizó, de csak így tudtam elhallgattatni. Zenére, vagy filmre koncentráltam, tervezgettem jó dolgokat, és egy idő után elmúlt. Ne tápláld a farkast és akkor majd éhen hal.
2017. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!