Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-sek, nektek milyen kénysze...

OCD-sek, nektek milyen kényszergondolatotok van/volt?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nagyjából milyen gondolatok a leggyakoribbak, de azt, hogy ezek milyen mélységűek, mennyire tűnnek valósnak, azokról nem sok történetet találtam. Van akinél komplett téveszmerendszer van? Mármint minden lehetőségre van valami belső hamis magyarázata, hogy ő nem akar ártani másoknak, de mi van, ha mégis, stb.?


Köszi előre!


2017. szept. 17. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem kaptam OCD diagnózist, de voltak kényszer gondolataim. Ezekre azt mondták, hogy inkább szorongás. A legszarabbak: Mi van, ha elfelejtek lélegezni? Mi van, ha elfelejtek beszélni, vagy irtózatos hülyeségeket fogok mondani? Nem biztos, hogy ilyen választ vártál, de én leírtam.
2017. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, köszönöm, ilyeneket vártam. Ezeket teljesen valós gondolatnak érezted, miközben fejben tudtad, hogy csak elmeszülemény?
2017. szept. 17. 15:00
 3/6 anonim válasza:
Azt képzeltem terhes vagyok
2017. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En se kaptam soha diagnozist.. De ezek tuti azok voltak mert hatalmas szorongast okoztak. Mi van ha nem szeretem a parom? Mi van ha terhes vagyok? Mi van ha kiugrok metro/vonat/kocsi ele? Mi van ha bantani fogom magam?~kesztetest ereztem ra, de nem mertem megtenni, borzasztoan feltem h megteszem.

Jah meg az is hogy mi van ha megorulok

2017. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam sem volt diagnózis, csak sejtem, hogy erről lehet szó. Pl.:

-ha nem érintem meg mégegyszer a villanykapcsolót, akkor valamelyik családtagom meghal

-ha nem bontok egy adott szót szótagokra fejben, akkor a macskáimat elüti egy autó

-ha nem mondom ki 10x, hogy "nem hal meg", akkor apukám hazafelé balesetet fog szenvedni

Sok más ehhez hasonló, mindig a szeretteimre vonatkozó dolgok ezek.

2017. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos önmagammal szembeni gondolataim vannak, hogy kárt tehetek magamban, stb. És annyira sokrétű már, hogy szinte valósnak tűnik. Nem konkrét gondolat, hanem egy komplett gondolatkör van ekkörül nekem. Ez is beleférhet?
2017. szept. 18. 18:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!