Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy jöjjek le a pszichiátriai...

Starboy1 kérdése:

Hogy jöjjek le a pszichiátriai szerekről?

Figyelt kérdés
Ezek mind kemény drogok és nem szeretném magam mérgezni velük, az orvosok szerint paranoid skizofrén vagyok, szerintem meg be beszélik a fejembe és semmi bajom.én olvastam olyat ezekről a gyógyszerekről hogy hallucigének is és azért hallucinálok,nem pedig azért mert bármi bajom is lenne. 2 kerületben lakom az ottani orvos meg nem beszél velem nagyon bunkó velem 2 hónap múlva adott időpontot nekem.amiket most szedek Risperdal Consta,Abilify,Amitrex,Sertraline,Rivotril. Az orvosok simán elnézik hogy a beteg ennyi gyógyszert szed miközbe már normális életet se tudok élni ezek miatt a rossz patkányméreg szerektől. 15 éves korom óta szedek pszichiátriai gyógyszereket de akkoriban tényleg elég rosszul voltam és muszály volt gyógyszereket szednem. azóta ég és föld az állapotom,akkor hebefréniát állapitottak meg nekem.Van tippetek melyik gyógyszer innen a legjobb hogy csökkentsem őket, és minnél kevesebbet szedjek? Mint mondtam az orvos szóba se áll velem. 26/F
2017. szept. 19. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem véletlenül adják ezeket a szereket. Ha abbahagyod őket, lehet, hogy ön és közveszélyes leszel. A pszichiátriai betegségre jellemző a betegségtudat hiánya.

Tapasztalatból írom. mert az öcsém is hasonló beteg volt, amíg élt.

2017. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Fokozatosan kell csökkenteni, de az elvonási tüneteket nem fogod megúszni így sem. Én antidepresszánst szedtem évekig napi 4 szemet. Belém is belém beszélték, hogy az kell nekem.
2017. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

lehet, hogy most azért érzed magad jobban mert pont ezek a gyógyszerek stabilizálták az állapotodat.

Az biztos, hogy magadtól semmiképpen ne hagyd abba mert dupla olyan rosszul fogod érezni magad mint mielőtt elkezdted őket szedni, ezt tapasztalatból mondom.

Viszont azt is tudom, hogyha egyszer valakinél skizofréniát állapítottak meg akkor ott nemigen jellemző, hogy csak úgy megengedik, hogy abbahagyd a gyógyszereket. Ezt egyrészről megértem, viszont velem volt olyan, hogy adtak egy gyógyszert egy pszichiátriai betegségemre aminek mellékhatásaként pszichózis alakult ki nálam, ami miatt azt hitték, hogy skizofrén vagyok és haloperidollal és risperdallal nyomtak.

2017. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lassan csökkentve szabad csak elhagyni. Ajánlott sebesség 2-3 hetente -5-10%. Ezzel a sebességgel 1-1.5 év alatt hagyhatók el a gyógyszerek. De készülj fel az elvonási tünetekre, amik még az eredeti bajoknál is rosszabbak. Én "csak" frontint és valami antidepit tettem le. 11 hónapja teljesen tiszta vagyok, de még csak kb 60-70% a közérzetem.
2017. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mennyire kárositják ezek a gyógyszerek a szervezetet? Vagy éppen az agyba mennyi kárt csinál? Nekem ezeket mindig kell szednem?
2017. szept. 19. 09:25
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szedjed csak, nem kell még egy villamos alá rugdosó skizofrén elmebajos. Elég volt 1 ilyen eset, egy idős néni életébe került az, hogy a kedves beteg úgy gondolta nem kell neki gyógyszer, mert ő jól van, köszönjük!
2017. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, van valaki, akivel tudsz egy jó orvost szerezni, aki esetleg partner ebben? Kérj meg olyat, akiben bízol, hogy keressen neked ilyen orvost aki kontrolláltan felméri, hogy melyik gyógyszerek szükségesek ebből és melyek nem. Magadtól ne hagyj el semmilyen gyógyszert mert ez túl sok, ez olyan, mintha otthon kezdenél magadon kísérletezni.

Remélem, hogy van olyan, akivel közel vagytok és bízol benne és fog tudni segíteni. Hálistennek, hogy a körzeti orvos nem mondott semmit mert ők ehhez sajnos nem igazán értenek.

2017. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudok elmenni dolgozni se a betegségem miatt,keveset járok el otthonról.párkapcsolatot szeretnék de nagyon kicsi az esélye a skizofréniám miatt kiaz a nő aki megért egy elmebeteget :(
2017. szept. 20. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Írnál nekem privát üzenetet?
2017. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!