Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az beteges, ha hangosan...

Az beteges, ha hangosan beszélek a 20-án elhunyt vőlegényemhez?

Figyelt kérdés
Itthon hangosan, de amúgy bárhol, ha rámjön és van neki mondanivalóm, legfeljebb kicsit halkabban mint itthon.
2017. szept. 25. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Gyász miatt megérthető, de tény, hogy ez betegségre utal. Szerintem nem árt pszichiáter neked.

Valószínű, hogy komoly idegösszeomlásod van.

2017. szept. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy a pszichiáteremhez 3 hónap múlvára van időpontom, be meg nem fekhetek, túl sok elintéznivaló szakadt rám, még az albérletemet is elveszteném. De megpróbálok sürgősségi időpontot kérni, hátha...
2017. szept. 25. 01:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Baj, de talán segítene ha nem magadban lennél. Szüleid, testvéred, barátok, munkatársak, nem tudsz valakihez oda bútorozni, vagy hozzád valaki ?
2017. szept. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Mi történt a vőlegényeddel? Kéne, hogy valaki segitsen neked, valakivel beszélgessél. Egyébként nem beteges, a gyásznak ez is része.
2017. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Őszinte részvétem. Nem beteges, sőt teljesen normális, a gyász része. Csak arra figyelj, hogy ne maradj így évekig.
2017. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez fél évig normális gyászreakció. Ha nem múlik ez ezután, érdemes mélylélektani terapeutához menni. (Nem kiképzetlen pszichológushoz!)
2017. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd őszinte részvétem. Teljesen normális ez a reakció, az agyad még nem képes feldolgozni a halálhírét. Kívánom, hogy család, barátok, esetleg szakember segítségével enyhüljön a fájdalmad.
2017. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még nem tudni mi történt vele, a héten boncolják. Reggel nem ébredt fel. 26 éves volt. Sajnos nagyon nincs senkim, csak ő, de próbálom felvenni a kapcsolatot régi barátokkal és újakat szerezni.
2017. szept. 25. 19:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Ledermedtem... jézusom, ez nagyon megrázó. Ilyen hirtelen távozni, semmi előjel nélkül, persze, hogy elképesztően nehéz feldolgozni. Kitartást, erőt neked.
2017. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul olykor, pedig én már három éve vesztettem el a családom (menyasszonyom,lányom).

Születésnapján és a halála évfordulóján én is szoktam hozzá hangosan beszélni. Noha voltam vele orvosnál, nem sokat segített.

Megemlékezek rájuk ezen a két napon. Elmesélem nekik, mi történt velem az elmúlt egy év alatt. Utána élem tovább az életem. Nincs ebben semmi különleges.

Feldolgozni nem lehet, mindössze túllépni rajta. Azóta voltak párkapcsolataim, rövidebbek, hosszabbak. De egyiknek sem a baleset okozta trauma, gyász miatt lett vége.

Összegezve, tapasztalatból mondom, nem baj. Jobb kibeszélni (nekem ezt az orvosom tanácsolta, ha nekem így jobb, tegyem ezt), mint magadba folytani. Mert csak gyűlni és gyűlni fog s előbb utóbb mentálisan mész tönkre.


28/f

2018. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!