Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hamarosan szóbelizem, de...

Hamarosan szóbelizem, de ilyen idegállapottal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A szakmai vizsgámon olyan dolgok történtek velem, amit soha az életben nem gondoltam volna. A tételeket nagyjából megtanultam, az utolsó éjszakán (szóbeli előtt) nem bírtam aludni, az egész éjszakát végigbőgtem és hánytam. Reggelre vörösek voltak a szemeim, teljesen beduzzadtak a sok sírástól, enni nem bírtam, a vizet is kihánytam. Szörnyű állapotban érkeztem oda a szóbelire, és mint egy kislány, akit meg akarnak ölni, bőgtem. Borzasztóan meg akartam felelni magamnak, a szüleimnek és a tanáraimnak is. Hiába nyugtatgattak (még mielőtt sorra kerültem a VIZSGÁZTATÓ! is kijött hozzám, és nyugtatott, hogy nem lesz semmi baj, ne izguljak), szóval hiába nyugtatott engem meg bárki is, mint akit elvágtak, nem láttam ki a fejemből, csak az volt előttem, hogy megbukok. Túl is aggódtam a dolgot, bár egy tárgyból 2-est kaptam, a többi 4-es, 5-ös lett.

Most tudom előre, hogy ugyanez lesz, mert ez már érettségi! Vannak terveim (persze tudom nem ilyen idegállapot mellett), de le szeretném küzdeni, hogy ne vegyem ennyire komolyan, és nyugodtan, jókdevűen szeretnék odaülni szóbelizni.

Szerintetek mit csináljak? Hogy nyugtassam magam?

Gyógyszert bevehetek??? Igazából arra gondoltam, hogy valamilyen nyugtatót beveszek, lehet tőle bajom?

Anyunak megmondanám, meg vele vetetném meg, szóval biztos nem ész nélkül venném be, csak hogy egy kicsit nyugodtabb legyek, mert ilyen viselkedéssel kár elmenni. :(


2010. máj. 28. 13:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibámért, de siettem!
2010. máj. 28. 13:44
 2/13 anonim ***** válasza:
Sedatif PC...homeós nyugtató...de a patikus lehet ajánl jobbat is ;)
2010. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! :) Anyuval akkor elmegyek, és még szóbeli előtt kipróbálnám, hogy kb. mikor hat, stb.
2010. máj. 28. 13:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a stressz tűrő képességed. Nekem a Magne B6 vált be, de nagyon. Napi három tabi belőle, és lenyugodtam.
2010. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés, az nem kifejezés... :(

Köszi Neked is! :)

2010. máj. 28. 13:51
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Szeritnem ez már hiszti. Bocsi, de ha már most ilyen vagy, hogy fogsz megfelelni később a nagybetűs életben? Simán elnyomnak az erősebb egyéniségek.
2010. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szia! anyud írassa föla házidokitokkal a Frontin 0,25 stresszoldó "leszarom" tablettát.nem kábít nem bódít,csak feszültséget old.

nem fogod állandóan szedni, csak vizsgaidőszakban, nem kell félni tőle.

sok sikert és ne izgulj:)))

üdv.

2010. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó, köszönöm. :) Megpróbálok!!! :)

Igen, a hiszti is benne van, de már azt sem tudjam, hogy mit csináljak, annyita stresszelek! :(

2010. máj. 28. 14:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a frontinról rosszakat hallottam,bár nem vonom kétségbe a válaszoló segítő szándékát.Én is tudok lámpaláz elleni gyógyszerről,de a legjobb tényleg a homeopátiás,vagyis minél természetesebb megoldás lenne.A magnézium és a B6 szintén jó ötlet.

Vizsgák előtt én mindig elképzeltem ugyanazt a helyzetet számtalanszor(elalvás és felkelés előtt)ahogy állok ott magabiztosan,nyugodtan,a vizsgáztatók pedig mosolyogva bólogatnak és minden rendben zajlik.Tudod,mint az ősembereknél,mikor barlangrajzokban játszották le az akciót.Működik a módszer!

2010. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

én is sedatif pc-t szedek most érettségi előtt :D nekem segít, és esténként is hamar elalszom tőle

és a citromfű tea is nyugtató, ha este iszod akkor pedig altató hatású :)

2010. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!