Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érdemes élnem, reggel...

Miért érdemes élnem, reggel felkelnem stb?

Figyelt kérdés
Szóval ott kezdődik, hogy mindig is voltak bajaim, de általánostól egyetemig mindig volt cèl az életemben hogy mit szeretnék. Ezért először csak azèrt tanultam azt amit, mert érdekelt és az volt a célom, hogy olyan munkám legyen ami érdekel, de egy idő mulva elkezdett hivatássá válni bennem a kőrnyezetvédelem. Hogy ügye továbbra is emberek élhessenek a bolygón. Sokáig próbáltam küzdeni, hogy társakra találjak és tegyünk is érte valamit. Főleg mióta a Rügyek és Gyökerek mozgalommal megismerkedtem. Mára a sok kudarc és az olvasásaim miatt feledtam. Bár néha az éghajlatmérnökségben látok jövőt, de inkább dixtópikus a jövőképem. Azt gondolom 30 év múlva háborúk, durva éhínség, vízhiány, orvosi ellátás hiánya stb. lesznek itt. Ezért hát gyereket sem akarok, mert hát nem akarom ennek kitenni. Más miatt úgyse jönne egyébként össze. Tehát nincs őérte se élnem. Ezek után olvastam Böjte Csaba gondolatait, hogy ha jönne a világvége akkor is a gyermekei arcára kellene mosolyt varázsolnia. Gondoltam, ezért megint érdemes lehet élni. És próbáltam ötletelni, hogyan lehetne programok szervezésével mosojt csalni mások arcára. Na ez se jött be. Nincs ki mellém állna, egyedül meg próbálkoztam de nincs siker. Most egy olyan szakmát tanulok, amit utálok. Azért mert ebben apukám miatt el fogok tudni helyezkedni. Szóval lesz egy munkám amit nagyon nem szeretek, no család, a párommal épp csak elvagyunk, de no szex. Az mással se működött. Azért vagyok vele együtt, mert ketten egymással elviselünk egy szexmentes kapcsolatot, és ezt azt szeretünk együtt csinálni. Kiesik az érdemi rendszeres önkéntes munka is, mert itt Békés- megyében nincs erre sem lehetőség.Már számtalan helyen próbálkoztam. Marad a hedonizmus néha elmegyünk kirándulni. 1-2 program. Bulizni, lerészegedni nem szertek. Vigaszként csokit zabálni igen így 2,5 év alatt fel is híztam 65 kilóról 90 re. A jövőképtelenség miatt a pillanat hevében ezzel se foglalkozom, mégha kezdem is érezni, hogy az úgy szertett túrázás már nem nagyon megy. Az egy két hedonista dolog, meg mondjuk az olvasás önmagába nem elégít ki.
2017. okt. 5. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Bármilyen gáz de egyetértek az elsővel. Szexmentes kapcsolat. Csak nekem hangzik ez szánalmasnak? Most milyen választ vársz, mi mondjuk meg az életcélod?

Amúgy nyugi mindjárt jönnek a sebnyalogató válaszok, akik szerint az elsővel tapintatlan bunkók vagyunk.

Amúgy mi èrtelme annak hogy egy embernek ne mondjuk meg hogy kur.a gáz ha egyszer az?

2017. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi a jó megoldás. Mostanában szoktam az öngyilkosságon gondoljodni. Az jó ötlet. Egyébként azért tettem fel a kérdést, hátha valakinek van jó ötlete. Az a baj, hogy még valamennyire félek az öngyilkosságtól. Ha szerinted is az a jó megoldàs, segíts valami öngyilkosság támogató csoportot találni, ami ebben segít.
2017. okt. 5. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Állatmentésen nem gondolkodtál? Önkéntesek mindíg jól jönnek
2017. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már. Senki sem mondta hogy öld meg magad. Az a te döntésed és a te felelősséged. Senki másé. Az hogy nagyon gáz amit csinálsz az az én véleményem csak. Ha te is annak érzed akkor változtass az életeden.

Ez a csak rajtad múlik. Az életednek célt csak te találhatsz. Ha pedig szar az életed az csak a te hibád. Nem a környezetedé. Felnőtt ember vagy és te alakítod ki hogy mi vesz körül.

2017. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Itt ahol élek nem kellenek állatmentők. Jó de hogy tegyem jobbá az életemet. 7 évet küzdöttem, ezért adtam már fel. Pl. a szexel is nagyon sokat küzdöttem. Az én hibám, hogy néha amikor majdnem sikerült nagy fájdalmat éreztem? Az én hibám, hogy inkább nem csinálnak programot a látogatóközpontba, de én nem lehetek ott önkéntes, mert milyen dolog már hogy én ingyen lehetnék ott mèg ha egy szervezet kibérli a helyet fizetnie kell. De a látogatóközpont csak vegetàl? Az én hibám, hogy senkir nem érdkel igazán a környezetvédelem, és hogy a helyzet reménytelen. Én azt tapasztaltam, hogy nagyrészt szerencsén függ az ember élete. Hogy milyen génekel születtél, hogy milyen hatások értek gyermekkorodban, hogy milyen az iktatás színvonala, milyen emberek élnek a városba ahol élsz. Pl. amikor egyetemre jártam kerestem a szakmai önkénzes lehetőségeket. Bementem a helyi önkéntes központba. Ott nem talàlta ilyet. Csak végzés után jöttem rá 2 évvel, hogy lett volna ilyen lehetőség. De az önkéntes kötpintban, ahol azt mondták az összes szervezet ott van az nem volt ott. Ha a Rügyek és Gyökerekkel találkozom már ott, biztos csatlakozunk a mozgalomhoz.

Vagy vegyük azt hogy nagyon nem szeretem amit tanulok. Sokszor meg amikor nem sikerült a munka mindenki azt mondta, miért nem tanulom ezt, vagy azt. Akkor ha nem tanulnám azért lennék hülye mert nincs piacképes tudásom. De a piac ezeket a bürokratikus munkákat igényli. Nem igényel kreatív munkát, környezetvédelmet stb.

2017. okt. 6. 09:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Végül is kelhetsz minden nap délben is és máris értelmét veszti a címadó kérdésed.
2017. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Át tudom érezni, milyen rossz a felismerés, hogy amit tanult az ember, vagy amilyen értékeket vall, annak nincs keletje. Nehéz elfogadni, hogy a lehetséges állások mindegyike olyan, hogy nem igényel kreativitást, a végzettség pedig csak arra jó, hogy az alacsonyabb képzettségű főnök irigykedjen.


De ez van. Értelmes ember nyilván jövőképet is akar maga előtt, de néha tényleg csak az segít, ha elfogadja a korlátait és a mindennapokban talál örömet. Szép eszme a környezet, a bolygó védelme, de nem viheted a válladon a világ gondját. A saját életedben vállalhatnál ilyen típusú felelősséget: kertészkedés, állat tartása?


Véleményem szerint igenis örülhetsz annak, hogy van párod, akivel kitartotok egymás mellett. A közös programok, egymás közelsége igenis sok mindenen átlendít.


Én is szeretem a csokit, erről nem beszéllek le, de tapasztalatom szerint a séta, könnyed edzés nagyon jól javítja a hangulatot. Ha egészségi akadálya van a szexnek, érdemes vizsgálatokra menni, nekem is volt ilyen gondom és évekbe telt a megoldása.


Nem derült ki az, hány éves vagy. Az önismeret nem megy egyik napról a másikra. Nem vagyok híve a vallásnak és az ezotériának, de a pszichológiai könyvek olvasása szerintem hasznos, ha az ember elveszettnek érzi magát, még ha nem is kap közvetlen tanácsot belőlük, a gondolatokat, szempontokat segítenek összegezni az ilyen írások.

2017. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm amit írtál. Nekem az is segítene, ha rendszeres hasznos önkéntes munkám lenne. De azt hiszem eljött már a feladás ideje. A pszichológiáról annyit, hogy rendszeresen járok pszichológushoz. Gyógyszert is szedek, sőtt kórházban is voltam már.

2017. okt. 9. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!