Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért adnak nevet a lelki...

Miért adnak nevet a lelki bajoknak?

Figyelt kérdés

depresszió, poszttraumás stressz, szociális fóbia stb.

Ennek mi értelme van komolyan. Mindenkinél más váltja ki mások a gyökérproblémák.

Gyógyszerekkel nem lehet gyógyítani ezeket csak tünetet csillapít, mert a tüske a lelkedben van és ha ki van húzva megszűnik fizikai szinten az agyadban is.


Amúgy ezek a "betegségek" azért vannak hogy tanuljál belőlük. Minden helyzet azért van. Amíg nem érted meg hogy az adott helyzet mit akar neked tanítani addig folytatódni fog, és a végén már belebetegedsz.



Csak te tudsz változtatni


2017. okt. 5. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Huh?
2017. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Traumán estél át, bántottak sokat? Nézd meg a másik embernek mi lehetett a motivációja, semmi, nem gonoszságból tette, hanem azért, mert ezt tanulta egész életében. rossz családi körülmények között nevelkedtek, előitéletesek, más kultúra.

És te miért kaptad ezt a helyzetet hogy bántottak? azért hogy megtapasztald és tanulj a helyzetekből és le vond a következtetést.

2017. okt. 5. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Azért adnak neveket mert így azt mondhatják,hogy beteg vagy és a betegnek gyógyszer kell. Valamiből a gyógyszeriparnak is meg kell élnie meg a pszichiátereknek is akik felírják. Bánat ellen nincs tabletta depresszió ellen van. Ennyi 😵
2017. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ezek amúgy nem betegségek. Ezeket te magad is le tudod küzdeni.
2017. okt. 5. 23:05
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha lenne valamilyen mentális problémád, mi esne jobban? Ha azt mondanák rád, hogy szezonális depressziós a srác/lány, vagy hogy nem tudjuk, csak hülye és kész.
2017. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze. Hacsak nem neurológiai vagy hormonális probléma. Nem vagyok gyógyszerpárti ,én is próbáltam az öngyógyító technikát nem is egyet. Derült égből a villámcsapás,úgy ér el minden .Voltál már ilyen helyzetben? Vagy csak olvastad valahol? Mert szívesen meghallgatom a tanácsaid.
2017. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Voltam nagyon sokáig, nem tudom hogy a pszichiáterek ezt minek nevezték volna, de az amikor pörgetem vissza a múlt emlékeit amikor bántottak, féltem megszólalni emberek előtt, remegtem, bánatos is voltam, gyakori sírás, ingerlékeny voltam, dühkitöréseim voltak, alárendelődtem másoknak, nem éreztem magam biztonságban, egész nap feküdtem, volt hogy a fejemet ütöttem, homályosan láttam, egész nap számítógépes játékok.


Talán traumás neurózis.


De elmúlt, hála egy módszernek és már tudok mindent hogy mi miatt volt.

2017. okt. 5. 23:51
 8/13 A kérdező kommentje:

folyamatos gyomorgörcs, zakatolt a szívem, aggodalmaskodás.

szorongtam ha beszélni kellett társaságban.

2017. okt. 5. 23:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak úgy mertem beleszólni a telefonba ha előtte alkoholt ittam.
2017. okt. 5. 23:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Baromság. Mindennek vannak biológiai oka is. Nem csak azok lesznek szorongóak vagy depressziósak, akiket lelki trauma és, ahogy utóbbiak sem lesznek mind azok, sőt.

Ráadásul, amilyen tüneteket leírtál ( remegtem, bánatos is voltam, gyakori sírás, ingerlékeny voltam, dühkitöréseim voltak, alárendelődtem másoknak, nem éreztem magam biztonságban, egész nap feküdtem, volt hogy a fejemet ütöttem, homályosan láttam, egész nap számítógépes játék) az kismiska és nem is gyógyszeres kezelést igénylő állapot.

Majd ha bevág valami nagyágyú, pl napi 4 jó erős pánikroham, akkor annak magyarázd el, hogy: ja, 6 évesen naponta vertek, na most már tudod, húzz innen pánik. Ilyesmire már nem fog hatni a vudu ráolvasás, meg lelkizés, ez kőkeményen szervi ok.

2017. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!