Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A túlzott vízfogyasztás...

A túlzott vízfogyasztás melyik mentális betegségre jellemző?

Figyelt kérdés
Most azt olvastam, skizofrénia. Ez így van? Valahogy a vazopresszinnel van kapcsolatban.

#skizofrénia #túlzott vízfogyasztás #vazopresszin
2017. okt. 13. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben cukorbetegsegre gyanakodnek. A skizofrenianak semmi koze ehhez ..
2017. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Anorexia nervosa. Mérés előtt szoktak jó sok vizet meginni, hogy többet mutasson a mérleg, és ne fogják őket hízókúrára. Meg kaja helyett is vizet isznak.
2017. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem így értettem. hanem mikor folyamatosan szomjas vagy. szóval nem mikor szándékosan iszol sok vizet.
2017. okt. 14. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogyan az első válaszoló mondta.

Ha folyamatosan szomjas vagy, sürgősen keresd fel a háziorvosodat! Egy vérvétellel hamar tisztázni lehet, hogy diabéteszes lettél-e, vagy sem.

Hány éves vagy?

2017. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A skizofrénia vagy bármely más mentális betegség nem zárja ki a cukorbajt, és ez annak a jele, ahogy előttem is írták.

Vannak azonban olyan antidepresszánsok, amelyek az első időben mindenféle mellékhatással járnak, a szomjúság is lehet ilyen tünet.

De ennek egy idő után - gyógyszertől függően - el kell múlnia.

Ha nem csökken a szomjúságérzet, mindenképpen orvoshoz kell menned.

Egyébként olvasd végig figyelmesen a gyógyszer használati útmutatóját, a mellékhatások és egyéb tünetek általában fel vannak rajta tüntetve.

2017. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!