Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril szedésében kérek...

Rivotril szedésében kérek tanácsot? 24 évesen mentem orvoshoz Rivotril 0.5 mg 3*1 és Stimuloton 50 mg másfél tabi.2 hónap eltelt és semmiváltozás nem történik, ez gyerekkorom óta jelen van, de csak most kértem segítséget, lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

- egyedül ne tudok megmaradni a lakásban életem is

- kicsi korom óta küzdök ezzel és most hatalmasodott el

- mintha sivatagba lennék együl napokig és érzem megboldondulok

-ideges vagyok

Ha -nem szedem a gyógyszert felerősödnek ezek a pánik fóbiák. Félek, hogy nem tehetem le és sosem lehet gyerekem. Valaki adjon tanácsot kérem?!


2010. máj. 29. 11:40
 1/5 anonim válasza:

A te betegséged gyógyítható!

A stimuloton helyett kérd meg az orvosodat,hogy

írjon fel SSRI antidepresszánst. (szerotonin vissza-

vétel gátló) Nagyobb terápiás dózis esetén,jól

működik pánik betegségeknél. Ezután keress egy magándokit

aki gyakorlott pszichoanalitikus. Ha kb. 1 évig tünetmentes vagy,el lehet hagyni a gyógyszereket

(LASSAN,FOKOZATOSAN) és jöhet a baba.

2010. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok tapintatlan lenni, de majd az apajelöltet feltétlen avasd be a problémádba.

Ő tud a legtöbbet segíteni...... és joga van felkészülni az esetleges plusz terhekre.

2010. máj. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Stimuloton SSRI, nem volt jó az egyik előző válasz.


Kicsit kevés az információ a panaszaidról, nem igazán értelmezhető, hogy gyógyszerrel gyógyítható betegség, vagy személyiségzavar tünete.


Lehet, hogy pszichoterápia jó lenne, de nem feltétlenül analitikus, a kognitív pszichoterápia gyorsabban hat, és racionálisabb.

2010. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy beveszed ezeket a gyógyszereket nem fog automatikusan megoldódni semmi, ezek csak eszközök ahhoz, hogy ki tudjál lábalni az adott betegségedből=kóros állapotból .Egyébként az írásodon is látszik, hogy dekoncentrált, feszült, vagy .....orvossal kell megbeszélni a dolgokat, és saját magadban is rendbe tenni mindent.Nem úgy m egy az, h beveszel rivotrilt, és minden csodaszerűen megoldódik, csak segít abban, h TE könnyebben meg tudjad oldani a problémákat!!
2010. máj. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden betegség akkor gyógyíthatóbb könnyen, ha hamar orvoshoz kerül a beteg. Nem is tudok indokot találni, hogy mire vártál eddig?

De nem bántani akarlak, a lényeg, hogy elmentél, és szeded a gyógyszereidet. Egyébként is még igen enyhe esetben is, legalább 3 hónapnak kell eltelnie, hogy hatni kezdjen a gyógyszer. Úgyhogy türelem. Az orvosod mindenképpen kiváratja veled a három hónapot, még ha később cserélni is kellene a gyógyszert. A kérdésedben csak azt sem értem, hogy miért épp a Rivotril szedésével kapcsolatban tetted fel a kérdést, amikor az antidepresszáns a fontosabb. A Rivót amugy is csökkenteni fogja a doktor, de most az elején ennyit kell szedned. Egy nagyon jó gyógyszer az. Már amennyire jó lehet egy gyógyszer. Egyébként a nyugtató ( xanax, frontin, rivotril) a hatása mellett egy mérce is. Ha az orvos által meghatározott idő után nyugodtan tudod csökkentei a nyugtatót, akkor hat már az antidepresszáns. Ha pedig ugy érzed, hogy növelni kellene a rivót, az azt jelentheti, hogy rossz antidepit választott az orvosod, vagy többet kell bevenni belőle. De Te önkényesen semmit nem változtathatsz meg, hanem fuss a dokihoz, és mondd el a panaszaidat. Egyébként szivesen válaszolok bármilyen kérdésedre. Én kigyógyultam. Jobban érzem magam, mint előtte bármikor. Fel a fejjel! Van kiút! Írjál e-mailt, ha érdekel valami.

2010. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!