Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressztől gyomorfájás?

Stressztől gyomorfájás?

Figyelt kérdés

Más kiskorom óta fennáll nálam ez a probléma.A stressztől,idegességtől fájni,görcsölni kezd a hasam.

Pl.Gólyahéten az egyik nap otthon felejtettem a jelmezem(egy feladathoz kellett,halloweenre) és eléggé rosszul lettem.Izzadtam mint állat,görcsölt a hasam,hányingerem lett.

Feleléseknél is ez van.Izzadok és fáj a hasam.


Szüleim nem nagyon foglalkoznak ezzel.Kiskoromban elvittek orvoshoz,mert elég sokszor mondtam,hogy fáj a hasam.Végül elvittek egy doktornőhöz,aki először azt mondta,hogy lehet hogy bélférges vagyok...voltam allergiavizsgálaton is,de semmit sem találtak.Anya végül mondta,hogy lehet,hogy az idegesség miatt van.És igaza is lett :D


Nem tudom,hogy mit kezdhetnék ezzel.Próbálom magam lenyugtatni,de sosem sikerül.

Másnak van ilyen gondja ?Hogyan tudnám megszüntetni ?Mivel tudnám lenyugtatni magam ?

Próbálkoztam már stresszlabdával,toll kattintgatással,rajzolással.


Kiskoromban emiatt kialakult egy rossz szokásom is.A szájtépés...A bőrt állandóan letéptem a számról,tiszta seb volt mindig(volt hogy lila is volt emiatt).Azóta nagyjából sikerült leszoknom róla,de még mindig vissza-vissza tér ez a rossz szokásom.

Pszichológusra gondoltam,de szüleim nem hiszem,hogy engednék.Eddig sem foglalkoztak ezzel,most se lenne másképp.Ha eléjük állnék azzal,hogy pszichológushoz akarok menni,akkor csak veszekedés lenne(minek ?mi ez a hülyeség már megint ?ki mondta ???honnan szedted ezt?...stb.)


15L



2017. okt. 27. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkább kineziológus. Ő izomteszteléssel kideríti, hogy mi érhetett téged gyermekkorodban amire nem emlékszel. Persze azt sem engednék :D Meg nem is olcsó, de a helyére kerülne néhány dolog.

Ehelyett amikor idegeskedsz, akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy most ezt miért csinálom? Lehetnék akár nyugodt is. Sok sikert kicsilány. Ne akarj gyomorrákos lenni, mert a gyomorideg lassú halál.

2017. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tanul meg relaxálni.
2017. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!