Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az OCD elmúlhat?

Az OCD elmúlhat?

Figyelt kérdés

Kérdésem csupán annyi lenne, hogy az OCD elmúlhat e?

Két évvel ezelőtt nagyon súlyosak voltak a tüneteim, mind a gondolatok mind a cselekvések terén, viszont ahogy telt az idő ezek egyre ritkábban fordultak elő, ma már ott tartok, hogy kompulzív cselekvéseim alig ha vannak vagy a mértékük csökkent, mint pl. a kilincset mostanság csak kétszer nyomom le, hogy megbizonyosodjak arról bezártam e stb. Az obszesszív gondolatokról ugyan ez mondható el. Esetleg lehetséges, hogy most olyan korszakom van ahol úgymond nyugalmi állapotban vagyok és majd újból megjelennek a tünetek vagy lehet, hogy elmúlt nálam?

Erről mi a véleményetek?



2017. dec. 3. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban leginkább gyógyszeres kezelést és pszichoterápiát alkalmaznak, amelyek külön-külön a betegek kb. 60%-ánál, együttesen 80%-ánál mutatnak jelentős javulást.[1] A gyógyszeres terápia antidepresszánsokkal és szorongáscsökkentőkkel történik.
2017. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, el tud múlni teljesen. Részben terápiától, részben gyógyszerektől, részben előnyös egyéb behatásoktól, életmódtól, stb. Az agy is képes hibákat kijavítani. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy mivel a kényszererek a szorongás egyik formája, későbbi stressz hatás(ok)ra kiújulhat. Kövess el mindent a gyógyulásért, és maradj pozitív!
2017. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is inkább időszakonként jött elő, nem volt jelen állandóan. De mindig visszajött. Azóta vagyok rendben, hogy kezeltetem (2,5 éve).
2017. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az OCD kezelésére semmilyen gyógyszert nem szedtem, az akaraterőm viszont nagyban hozzá járult a javuláshoz. Viszont szeptemberben volt két éve, hogy napi rendszerességel szedek azathioprin aminek nem hiszem, hogy bármi köze lenne a javulásomhoz csak érdekesség képen mondtam. :)
2017. dec. 3. 23:26
 5/5 anonim ***** válasza:
OcD kezelesre az antidepresszansokat is szoktak hasznalni. terapia sem artana . viszont ha enelkul is jol haladsz akkor egyenlore maradj ezen az uton ha rosszabbodik menj el orvoshoz.
2018. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!