Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az álmom: egy...

Mit jelent az álmom: egy lépcsőn megyek felfelé, és mindig elesem a végére, lefelé viszont ugorva jövök le?

Figyelt kérdés
Mindig aztálmodom hogy egy lépcsőn megyek felfelé (a suliban) de nemmerek és kétkézzel kapaszkodom hogy le ne essek, és a végére már a lépcsőkön hasalva csuszom fel. Lefelé viszont mindig ugy jövök, hogy a legtetején ugrom egy nagyot és szó szerint végsiklom a lépcsők fölött, és a végénél teszem le a lábam. Ez mit jelenthet? (persze nem minden nap álmodom ezt, de elégy gyakran)
2007. nov. 26. 16:21
 1/5 anonim válasza:
100%
Az álmok megválaszolása pszichológusra tartozik. Én mint laikus, úgy gondolom, hogy nem szívesen jársz iskolába, és alig várod, hogy ne legyen több közöd hozzá. Kíváncsi vagyok, eltaláltam-e.
2007. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén laikusként én is úgy gondolom, hogy az iskolai teljesítésel függ össze a lépcsőn felkúszás, gondolom szülői nyomás is lehet a hátttérben. Annyit tudok, hogy az álmokat nem szabad szó szerint értelmezni, tehát nem valódi lépcsőn közlekedsz...
2007. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Ha nem a suliddal van a probléma, az életben is keresheted a gondokat. Lehet azért álmodsz mindig sulis lépcsővel (és nem panelban vagy kastélyban mászkálsz) mert ott töltöd a legtöbb időt.

Álmoskönyv szerint:

LÉPCSŐ-Általában szerelem. Lépcső, ha felérsz rajta célodhoz: sikeres hódítás; ha nem bírsz feljutni, omladozik, hullámzik vagy leszakad alattad: különösen nők álmában: nem érzed maga elég kívánatosnak, vonzónak; ha iszonyodva, veszélyt érezve, de feljutsz: férfi álomban leküzdött gátlások; nők álmában - szexuális alakoskodás, amellyel ideig-óráig célt érsz. Lépcsőn lefelé menni: ha vidámnak érzed: megbékélés; ha rémisztő, meredek lépcsőn mész le, zuhanástól tartasz: bizonytalan kiéletlen, vagy kiélhetetlen szerelmi vágyak. Spanyollépcső: túl hirtelen elszabaduló szerelmi indulatok. Csigalépcső: szerelmi megrögzöttség; minden kapcsolatodban ugyanazt a hibát követed el; szerelmeid ugyanúgy végződnek és partnereid hasonlítanak egymásra.

2007. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vok egy profi álomfejtő,de én is szoktam foglalkozni álomfejtéssel.Sztem inkább azt jelentheti, hogy valami miatt félsz vagy szorongassz. A vége pedig azt hogy könnyen legyőzöd ezt a problémát,megkönnyebbülsz.
2007. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval értek egyet.
2009. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!