Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet a megbolondulás első...

Ez lehet a megbolondulás első jele? Féljek?

Figyelt kérdés

Ott kezdődik, hogy vasárnap délben keltem fel, ami miatt este kb. 2:15-ig nem is tudtam elaludni. 5:45-kor meg már csörög az ébresztőm. Csörgött is, csörgés+rezgés, fel is ébredtem, lenyomtam, hogy pihenek még pár percet, de a rezgést hallottam tovább. Dzz dzz dzzz... Megfogtam a telómat, nem rezgett. Teljesen magamnál voltam, fel is ültem az ágyban, megfogtam a másik (céges, nyomógombos) telómat, az se rezgett. Megint a másikat, az se rezgett. Mondom nem baj akkor, pihenek tovább így, próbáltam visszaaludni, de mégse ment, mert idegesített ez a "dzz dzz" rezgés hang és főleg az, hogy nem tudom, honnan a francból jön. Aztán egy nagyon hirtelen mozdulattal megint felültem, hogy na most akkor felkelek, kiderítem, mi ez a hang, és abban a pillanatban elnémult...


Most hallucináltam? Ez nagyon para?? Egész nap ezen agyaltam, hogy mi lehetett az a rezgés reggel, semmit nem mutatott egyik teló se. Ezt ébren álmodtam, vagy mi volt ez? Nektek volt már ilyen? Félek, hogy ez mondjuk a megbolondulás kezdete, vagy ilyesmi :-/


Köszönöm előre is!

27N



2018. jan. 8. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ébredés előtt van egy olyan szakasz amikor az ember agya már érzékeli a valóságot, de még nem teljesen éber...ilyenkor az ember agya a valóság és az álom határán kattog és furcsa valósnak tűnő dolgot vetít elénk amiről csak felriadva jövünk rá, hogy nem az. (Pl a napokban elterveztem h reggeli ébresztő után csinálok egy terhességi tesztet...szól az óra felkelek, és még az ágyban végigjátszódott a fejemben ahogy kimegyek megcsinálom a tesztet ami pozitív. Majd egyszer csak ráz a párom, hogy kelljek mert percek óta csörög az ébresztőm XD nekem meg percek kellettek mire letisztáztam magamban, hogy csak álmodtam :D Szóval valami ilyesmi lehetett)
2018. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát olyan már velem is volt, hogy furcsaságokat gondoltam és nagyjából percekig rá se jöttem, hogy az nem úgy van ám... :-)) De ezt a telefonrezgést ténylegesen HALLOTTAM, nagyon ijesztő volt! :S Már ott, közben is arra gondoltam, hogy lehet, hogy hallucinálok és nagyon féltem :/
2018. jan. 8. 20:23
 3/6 anonim válasza:
100%
Velem már olyan volt,hogy a szobámba nèztem videót ès közbe többször is úgy hallottam mintha valaki kiabált volna nekem hogy menjek le kinèztem az ajtón de senki se volt itthon.
2018. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ha még hallucináció is, az ezer dologtól lehet. Gyógyszer, kialvatlanság, kimerültség, lelkiállapot... Nem szabad a legrosszabbra gondolni. :) Nem lehet, hogy a füledben hallottad ezt, pl vérnyomásodtól, véráramodtól? Engedd el különben ezt a gondolatot, semmi bajod nem lesz, nem fogsz megbolondulni, megtörtént, kész, valószínűleg soha többet nem lesz ilyen!

Egyébként szerintem is az álom-ébrenlét közötti állapotnak tudható be.

20L

2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!:) mindenkinek ment a zold:)
2018. jan. 9. 07:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem ébredtél fel teljesen, nincs baj.
2018. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!