Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szexuális orientáció zavar,...

Identitás kérdése:

Szexuális orientáció zavar, vagy csak kíváncsiság? Borderline? Depresszíó?

Figyelt kérdés

Szervusztok. Tizenéves fiú vagyok, és előre is elnézést, ha a kérdések nem mindegyike tartozik ebbe a kategóriába, de úgy érzem ezt most egyben kell leírnom, nem vagyok túl jó lelki állapotban.

Kezdjük a szexualitásra kiterjedő dolgokkal...túlzottan tágás a szexuális ízlésem...nők, férfiak, lovak, illetve az úgy nevezett "furry" ábrazolások...változó, hogy mihez vonzódom jobban...mi ennek az oka? Olvastam, hogy a bordeline személyiség zavar egyik velejárója. Persze...nem csak emiatt gyanakszom erre...mindig volt egyfajta üresség érzésem, egy generalizált fájdalmam fizikailag (a gyomromban, beleimben, amivel voltam már több orvosná, de nem tudtak sokat mondani, figyeljek az étrendemre) és lelkileg. Gyakran vagyok magam alatt, de nem tudok sírni, csak marást érzek, valami savasat, általában este szokott ez rám jönni. Régebben dührohamokkal is küzdöttem, ezt gyógyszerrel sikerült csillapítani, ma már nem szedem, de néha előjon kisebb mértékben. Az önbántalmazás tudata gyakran vonz, de félek is tőle. Szociális életem sosem volt fényes, kiközösített voltam (jogosan vagy nem jogosan) mindig is. 1-2 barátom néha volt, de sosem szerettem őket igazán...valami pszichés kényszer lehetett a kapcsolatlétesítés velük.

Nem tudom mit írjak még..köszönöm ha elolvastad. Ha kell még valami infó ahhoz hogy valami okfejtés szülessen, nyugodtan kérdezz, akár privátban.

Köszi



2018. jan. 13. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Én ismerek egy hasonló beállítottságú furry-t, ő autista.


Szerintem egy pszichológussal többre mennél, mint velünk. Először is egy diagnózis kéne, hogy mi a helyzet. Az pedig, hogy nem igazán érzel érzelmeket... egyáltalán nem érzel? Van/volt akit/amit szerettél? Mert ha nem, akkor egy enyhe pszichopátia is befigyel...

2018. jan. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ramone ***** válasza:
19%

Vagy csak szimplán nem tudsz mit kezdeni a szabadidőddel mert gyökér vagy

Én amikor tizenèves voltam bicikliket szereltünk hogy legyen zsebpénz és nem volt idő emellet ilyen f**ságokon rágódni

És mivel drága jó anyám rászoktatott arra hogy olvasni jó szabadidőben ezért viszonylag értelmes emberrè váltam és nem kellet azért gyogyszerezni magam meg kiloszám szedni az antidepresszánsokat mert valami nem úgy történik az életemben ahogy azt a fejemben elképzeltem

A te identitásodnak is jót tenne ha emberek közé mennél és nem otthon vegetálnál a sarokban mint egy cserépnyi fikusz

2018. jan. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ramone, a megfogalmazott szöveged alaptalan, és szerintem abból amot leírtam, nem következik.
2018. jan. 13. 09:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem ezek teljesen átlagos dolgok, amiket leírsz, nem valami mentális zavar tünetei. Kivéve, ha neked ez kifejezett szenvedést okoz. Akkor érdemes pszichológust felkeresni.
2018. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia szerintem is a pszichológus a legjobb megoldás!

Jobbulást és sok sikert! 😀

2018. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Független szempontból,ezeket a dolgokat ne visszafele éld meg,azaz hogy mint az 'én'-re ható behatások,hanem például keress kisebb-nagyobb összefüggéseket.

Ezeken túl is,miután megtaláltad a 'lényeget' próbáld azt a lehető legjobb irányba formálni és nem lesz benned hadakozás,vagy dühkitörés.

2018. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt is megjelentek a hülyék... Elmondanám, hogy nagyon sok mentális betegnek van társasági élete, vannak barátai, pénze, akár szerelme is - de valami mégsem oké.


Nekem egyébként nyugodtan írhatsz privátban, én borderline-nal lettem diagnosztizálva. Bár ha nem szerettél igazán semmit, inkább csak társadalmi kényszerből barátkozol, akkor szerintem nem vagy az. Ha mi szeretetet érzünk, előbb tapadunk, mint a pióca, és felemészt a tüze... Utána hűvösen ott hagyjuk a másikat, mert félünk, hogy ha ez nem lenne, akkor ő tenné meg előbb.


22/N

2018. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Szexuális orientáció: tizenévesen a hormonok hatására mindenféle beteg dolog eszedbe juthat... amíg nem akarod ezeket a valóságban is megtenni, addig nincs gond. Nyugodj meg!

A többire nemigen tudok mit mondani, hülyeséget meg nem akarok. A pszichológus lesz a legjobb megoldás - de lehet, hogy elkél ide a pszichiáter is, mert ez nem tűnik piskótának. Azért ne ijedj meg, mindenre van megoldás, erre is.

2018. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Oké régi poszt, de biztos olvassa más hasonló gyerek is. Tizenéves korban a szexuális érés alatt óriási az agyban az elektrokémiai kisülés, az, hogy most megkefélnél egy faszit meg egy lovat is, nem jelenti azt, hogy az is vagy. Egy cigitől nem leszel dohányos stb. Nyilván ép ész keretein belül értendő ez, tehát egy gyilkosság viszont gyilkossá tesz, nem úgy, mint a cigi esetén. Gondolom érted a határokat.


A szexuális irányzatok fő elemei a saját nemhez vonzódás, mindkét nemhez vonzódás, transzneműség és zoofília akármilyen hihetetlen eléggé elterjedt, nem véletlenül ezek a fő elemei. Előfordulhat, hogy később is megmaradnak benned. Ilyenkor azt mérlegeld, hogy téged ez zavar-e vagy nem. Ha zavar és normális akarsz lenni akkor pszichológus segítségét kell kérned, mert tönkre fog menni az életed. Ha nem zavar és elfogadod és boldog vagy akkor viszont nem célszerű, legalábbis szexuális dolgokkal kapcsolatban nem érdemes. Itt ugye a zoofília ami kicsit kilóg a takaró alól, mert arra legtöbb országban így nálunk is állatvédelmi törvény van, de ugye mennyien is lassítanak le hatvanra a hatvanas táblánál... Idővel az lmbtq mozgalom erősödésével biztos vagyok benne ez is be fog kerülni és a civil egyesületek nyomása miatt enyhíteni fognak ezen, ahogyan teszik is már nyugatabbra, pl. németeknél.

2022. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!