Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítsen! . Kérem. Mit...

Valaki segítsen! . Kérem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Öngyilkos akarok lenni,nincs értelme az életemnek,nincsenek barátaim..amikor bármit megtennék èrtük! A szüleim szégyelnek amiatt,hogy depressziós,anorexiás,önbizalomhiányos,ès túl érzèkeny vagyok :( mindenki egyfolytában bánt... pedig csak jót szeretnèk... a testvèrem nevelt fel mert a szüleim rengeteget dolgoztak... amikor 7 éves voltam akkor elköltözött Német o.-ba a testvérem... onnantól anya nevelt.. és most már 3 éve vannak összeveszve ami miatt anya minden nap sìr :( ezelőtt soha nem láttam sírni.. mondjuk... van 1 barátom.. de az sem igazi. 10 éve vagyunk barátok és már kineziológushoz és pszihológushoz is járok miatta :( csak az èrdekelte hogy van e nàlam pènz vagy hogy mit veszek neki szülinapjára vagy karàcsonyra... ès csak is rá szàmíthattam.. de a szakadèk szèlèről ő lökött bele,magába,a szakadèkba...teljesen össze vagyok esve lelkileg... nem vagyok semmiben sem tehetséges.. egy senki vagyok...anyukám minden nap sìr miattam,és a testvèrem miatt... és úgy fáj hogy csalódást okoztam neki... próbàlok segíteni de mindig csak rosszabb lesz, és mindig olyan gonosz velem... a 8. szülinapomon,az a fiú akit leges legelsőmek megismertem mint "igazi barát" megpróbált megerőszakolni.. soha nem volt senki sem szerelmes belém,mert ronda vagyok,deszka, és kövèr...(legalábbis annsk látom magam..) akármennyit edzek nincs eredménye! minden este álomba sírom magam,ès vágdosom az alkarom...nem bìrom tovább.. a kineziológus azt mondta hogy bach 39-em van( nem èrtek ehhez annyira,de azt mondta ez már az èletveszèly jele..) msr gondoltsm arra,hogy felakasztom magam,párnába fojtom,begyògyszerezem magam.. de nincs hozzá semmim! :( egyedül akarok meghalni... ÉS MOST! Kèrem... valaki... segítsen... elegem van ebből az "életnek" nevezett ùjra és ùjra játszódó fszságból... hirtelen,most csaj ennyi jutott eszembe..

2018. jan. 17. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Ha a pszichológus nem tud segíteni, mi hogyan tudnánk?
2018. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Kisírtad magad? Jó. Akkor most szedd össze magad. Ha nem segítenek, magadnak kell erősnek lenned. Hány de hány embernek vannak komoly problémái, és mégis talpon maradnak. Tudom szemét vagyok, és tényleg, de ha csak sajnálod magad és elmerülsz az önutálatba, akkor ki szeressen? A környezeted így is elég mérgező. Kezdj bele valamibe, bármilyen hobbiba, elfoglaltságba, ami erőt ad. Mindegy, hogy tehetségesen csinálod e, vagy nem. Kit érdekel? De foglald el magad, meríts belőle önbizalmat, hogy te igenis képes vagy erre, vagy arra. Nézz bele a tükörbe? Miért utálod magad? Mindig is egyedül vannak az emberek, még ha van is mellettük valaki. Ha edzel, akkor úgy edz, hogy belsőre is, ne csak a külsőre. Fogadd el magadat. Nem közhelyeket írok. Csak azt gondolom, hogy ha ezt az energiát amit önsanyargatásra költesz, azt beleölnéd másba, akkor nagyon is helyrejönnél.
2018. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
szia! :) mennyi idős vagy? :)
2018. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Kezdjük ott, hogy az egy jó jel, hogy felismered a problémát és segítséget kérsz. A legtöbb öngyilkos gondolatokkal foglalkozó ember nem meghalni akar, hanem csak nem akar többet szenvedni.


Neked kell elhatároznod magadban, hogy valóban csak a halál a kiút, vagy képes vagy magadat felszívni és megszüntetni a problémáidat. Utóbbi hidd el, sokkal egyszerűbb. De ahhoz el kell fogadnod azt, hogy nem lehetsz 100%ig problémamentes. Senkinek sem tökéletes az élete és ezt meg kell tanulni kezelni, feldolgozni.


Nem tudom hány éves lehetsz, de ha tudsz, keress magadnak egy munkát - nem baj, ha nem értesz semmihez, menj el gyárba, árufeltöltőnek bárhova, ahova felvesznek. Le fogja foglalni az agyad. Keress valami hobbit is, a sport pl. jó ötlet, de ne vidd azt se túlzásba. Vigyél az életedbe egy rendszert, amihez mindenáron kényszerítsd magad. Igenis kelj fel 7kor, akkor is ha legszívesebben egész nap az ágyban sírnál. Reggelizz egy egészségeset, menj le kocogni, zuhanyozz egy jót, menj el dolgozni, ebédelj, egyél olyanokat, amiket imádsz, este egy jó film mellett vacsorázz meg és irány az ágy legkésőbb 10kor.


Drukkolok neked, hogy elhidd, van kiút <3

2018. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Isten veled kérdező.
2018. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

2-es leírta, mit tegyél.


Azon kívül, hogy innen távolról max. mi is sajnálunk, az rajtad nem segít. Tudom, hogy szar így élni, de mindenki saját életének a kovácsa. Ha jársz orvoshoz, előbb-utóbb csak lesz hatása. Ne akarj meghalni, mert az csak a gyávák megoldása.

2018. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%

6-os vagyok.


Azért az kemény, hogy mindenkit lepontozol, ebben a kategóriában aki komolyan kétségbe van esve, nem szokott pontozgatni.

Komolytalan vagy ezek után. Sok sikert az életben! Én kiszálltam a jótanácsok adásából.

2018. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
7! Szerintem nem a kérdező pontozgat le mindenkit, az olvasók is pontozhatnak, még csak válaszolni sem kell
2018. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

8! Hidd el, tapasztalat. Nem szoktak pontozgatni, főleg ilyen témában. Legalábbis nem ilyen gyorsan és ilyen durván. Én is megkaptam a 0-t. :)

Itt szoktam válaszolni a legtöbbször, mert nekem is van mentális betegségem, mindig segítek, ha tudok, de ez így elég fura.

1-es miért nulla például?

Na tényleg nem írok már! További szép napot kérdező!

2018. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
2-es vagyok. Gondoltam, hogy lesz aki lepontozza. Az életben is általában ezért nincsenek barátaim. Persze, empatikus is tudok lenni, de ilyen nyavalygásra nem tudok kedveskedő, sajnálkozó dolgokat írni, vagy mondani. Elmondjam én is depressziós voltam, és én be is vettem a gyógyszereket. Aztán elgondolkoztam, hogy rohadtul jóban akarok lenni magammal, mert a sok hibám mellett csomó dolog miatt érdemes velem foglalkozni. Ezzel sokáig tartott de felálltam. Most van egy béna célom, egy béna életem, de nem ülök csak a posványban, és várom, hogy kihúzzanak.
2018. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!