Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris / mániás depressziób...

Bipoláris / mániás depresszióban szenvedő hozzátartozójaként mire készüljek fel? Mire számítsak? (párja vagyok)

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 12:01
 1/9 Unikornispata ***** válasza:
Arra,hogy sok türelem kell.De szerintem,ha tudsz valamit a betegségről,akkor ez neked is leesett.Nem kötekedésből írom.Ha van konkrétabb kérdésed,írd ide szerintem.
2018. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm.

Fél éve vagyunk együtt, a legelején elmondta a dolgot. Gyógyszerrel szinten van tartva. Nekem a sok beszéd ami feltűnik illetve az állandó "mehetnék". Nem. Bír sokáig egy helyen meglenni.

Azt mondta nála ennél súlyosabb tünet még a legelején volt. Ha rá tör a rossz kedv ír, rajzol.

Szakítanom kell rá, hogy súlyosbodik?

Havi szinten jár orvoshoz, önszántából.

Agresszió ilyen esetben jelentkezhet? Ha valami súlyosabb sokk hatás éri pl.?

Sokat olvastam a témában.

Illetve azt olvastam, hogy a mániás szakaszban hajlamos a megcsalásra. Ez igaz lehet?

2018. jan. 18. 12:49
 3/9 Unikornispata ***** válasza:
Hát sajnos az agresszió mindig ott fog lógni a levegőben.A megcsalás pedig nem tuti,de lehet,hogy nagyobb lesz a hjlama rá,mert hogy érzelmileg instabil.Szerintem beszélgessetek sokat,és éreztesd vele,hogy te mellette állsz.Ha így teszel,és ez leesik neki,akkor valószínűleg betegesen ragaszkodni fog hozzád,de a két nem optimális mód közül ez a kedvezőbb mindkettőtöknek.Drukkolok neketk :)
2018. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :):)
2018. jan. 18. 12:57
 5/9 Unikornispata ***** válasza:
Nincs mit :)
2018. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A párod beteg!! Méghozzá elég súlyosan. Én soha nem jönnék össze egy ilyen emberrel.


Nekem enyhe szorongásos-depresszióm van meg evészavarom volt de még ezekre azt mondom jó oké, enyhén depressziós ember alkalmas a párkapcsolatra mert agyilag stimmel valamilyen szinte.


Na de egy bipoláris zavaros? Ne áldozd fel az életed egy ilyen mentálisan beteg emberért mert szörnyen meg fogod bánni.


Ha van még kérdésed nyugodtan írhatsz itt akár privátban is!

2018. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os: mar nem azert... De csak azert mondod, h enyhe depresszio meg az eveszavar az oke, mert abban szenvedsz/tel... Ha full egeszseges lennel mentalisan, akkor meg az enyhe depressziossal se jonnel ossze mert h "olyan sok baj van veluk". De ha bipolaris lennel akkor az is okes lenne szamodra, mert tudnad milyen sz@r, es tudatalatt is segiteni szeretnel
2018. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A bipoláris zavar nem egyenlő az elmebetegséggel!

Az egy hangulatzavar.Vannak jó, és rosszabb időszakok.A jó időszakokban a bipolárisok jobbak az átlagnál.A rosszabb időszakaikban instabilak,érzékenyebbek,ingerültebbek,depisebbek.De nem hülyék! A szeretet+nyugalmas otthon+jó pszichológus+megfelelő gyógyszerek sokat segíthetnek!


Én 9 hónapig voltam egy bipoláris zavarral élő párja.


22/N

2018. jan. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os!


Hidd el,hogy egy teljesen egészséges embernek a te enyhe depressziód,szorongásod is elég problémás...

2018. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!