Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki elmegy a kerületi...

Ha valaki elmegy a kerületi ideggondozóba az később mennyire megbélyegző?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy hol láthatják még a rendszerben, hogy kezelést kapok,kaptam. Például később a háziorvos, vagy bárhol ahol elkérik a tb kártyám? Vagy új munkahelyen, mondjuk egy bankban, ha felvételkor van orvosi alkalmassági, akkor be kell vallani? És ha magán pszichiáterhez megyek?

2018. jan. 22. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Soha sehol nem volt meg belole hatranyom, bar ez gondolom attol is fugg, hogy mi a bajod. Depresszioval, panikkal vagy szorongassal biztos nem fognak megbelyegezni sehol. Nyugodtan menj el, azert van, hogy segitsenek, nem azert, hogy kicsesszenek az emberrel. Magannal abbol a szempontbol jobban jarsz, hogy ott tobb idot fognak rad szanni.
2018. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

kaptál már diagnózist? mi a betegséged neve?

mert ettől is függ a stigmatizálás mértéke.

privátban is írhatsz.

2018. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval, ha tíz év múlva megyek a bőrgyógyászhoz ott is látják, akkor is, ha magánhoz megyek? Pár éve benne vagyok egy nehéz élethelyzetben és már nagyon fáradt vagyok. Szóval nem arról van szó, hogy én sem tudom miért, hirtelen rám tör a depresszió. Beleragadtam abba, hogy ugyanabból a szögből nézem a helyzetet és nem tudom megoldani. A sima beszélgetés (tehát pszichológus) nem jó, mert úgy érzem már fáradt vagyok ahhoz, hogy megbízzak egy idegenben és kinyissam az agyamat arra, amit mond. Viszont azt sem tudom, hogy a gyógyszerek csak letompítanának, miközben a probléma ott van, vagy segítenének kiszakadni ebből az ördögi körből és végül "felülről" látni a dolgokat.
2018. jan. 22. 15:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a kutyát se érdekli, tekintve hogy kb minden 2. ember depressziós vagy volt már életében. ez nem így megy
2018. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan ember nincs, aki nem volt soha depresszios, emiatt nem belyegeznek meg sehol, ne aggodj. Nem szegyen segitseget kerni.
2018. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

emiatt nem belyegeznek meg sehol, ne aggodj.


ez így ebben a formában Magyarországon biztosan NEM IGAZ.


fogalmazzunk úgy, az eü. dolgozók tudják ezt kezelni.


hogy a környezetedben kiknek mondod el, hogy pszichiáterhez jársz, az a te felelős döntésed.


csak, akikben megbízol, javaslatom szerint.

2018. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan ember nincs, aki nem volt soha depresszios...


és sem igaz, túlzott általánosítás.

7 milliárdan élünk a Földön, biztos lehetsz benne, hog nem 7 milliárd depressziós él a Földön!


fontos különbséget tenni a klinikai értelemben vett depresszió és a rossz passz között.


rossz passzba valóban szinte mindenki kerülhet, ám az messze nemegyenlő azzal, hogy az illető depressziós is.


az öndiagnózistól óvnék mindenkit, akárcsak a buta általánosításoktól, mert ezek leegyszerűsítik a problémát, és hamis képet adnak a valóságról.

2018. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mondanám el senkinek, és ez sajnos nem csak rossz passz. De az se hiányozna, ha kihatással lenne az életemre, hogy benne van a rendszerben, hogy mondjuk antidepresszánst szedek/szedtem. Ezzel egyszerűen belekerülsz egy "másik kategóriába". Még az eü-ben is, vagy nem?
2018. jan. 24. 04:48
 9/10 anonim ***** válasza:

olyan értelemben igen, hogy az eü. adataid között szerepelni fog a rendszerben, h. voltál ideggomdozóban.


de ha emiatt megbélyegzés ér téged más eü. dolgozóktól, tedd meg, h. privibrn elmeséled.

2018. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A háziorvos kartonodba lehet benne max, de nem, nem fogja tudni a fogorvos vagy bárki.Max a háziorvos ahova minden leleted gyógyszered viszed, de ugyye ők nem adják ezeket ki.Nekem eszembe se jutott a megbélyegzés. Pánikrohamaim vannak szorongok, de senki nem néz rám úgy hogy jéé, egy csomó ember szenved benne úgy kezeli a házi doki is mint egy influenzát..
2018. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!