Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet afázia?

Ez lehet afázia?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy néha előjön a hipochonder oldalam, szóval lehet hogy csak bemesélem magamnak ezt az egészet, de biztos ami biztos, gondoltam rákérdezek hogy ezek miatt a tünetek miatt érdemes-e aggódnom.

Kiskorom óta előfordul velem hogy szétszórt vagyok, elírok betűket, elfelejtek apróbb dolgokat. Ez az utóbbi hónapokban rosszabb lett, elég zsúfolt és stresszes heteim vannak, ráadásul erre az érettségi miatti idegeskedés és a téli fáradtság is rátesz egy lapáttal, aluszékonyabb, fáradékonyabb vagyok, többet tévesztek írásban és beszédben is, vagy akár csak olvasásban olvasok félre szavakat. Főleg a beszéd zavar, van hogy nem jutnak eszembe szavak, ritkán az is előfordul hogy mást mondok mint amit akartam.

Ennek ellenére nyelvekből vagyok a legjobb, az anyanyelvem és az idegen nyelvek is jól mennek szóban és írásban is, könnyen szerzem az ötösöket ezekből az iskolában is. De előfordul hogy egy szöveget többször is el kell olvasnom hogy megértsem, vagy nem fogom fel egyből amit mondanak nekem, esetleg elfelejtek kisebb dolgokat. Lehet hogy csak a stressz és fáradtság okozza, az is lehet hogy feleslegesen stresszelem magam ezzel is és eleve nem kellett volna az interneten keresgélnem a "tünetek" alapján. De magamat ismerve addig úgysem nyugszom amíg nem kapok egy kis megnyugtatás hogy nincs semmi baj velem.:D Szerintetek aggódnom kellene vagy ez valamennyire normális és csak az érettségi előtti idegeskedés okozza?



2018. jan. 28. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ez nem afázia
2018. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Koze nincs az afaziahoz
2018. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.:D

Ezek szerint csak sikeresen bemeséltem magamnak, de örülök hogy alaptalanul.

2018. jan. 29. 06:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!