Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy segítsek valakin, aki...

Hogy segítsek valakin, aki egy maga által kreált alternatív valóságban él?

Figyelt kérdés

Ezt az alternatív valóságot úgy értem, hogy az egy dolog, hogy az illető olykor egyértelműen valótlanságokat állít, és nem csak néhány bizonyos embernek, hanem a legközelibb barátoktól kezdve mindenkinek, de a viselkedése arra utal, hogy szinte egészen biztosan el is hiszi mindazt, amit mond. Alapvetően egy kedves, jóindulatú és egyébként jó szellemi képességű ember, de bizonyos helyzetekben előfordul, hogy (enyhén szólva) nehezen tolerálható dolgokat tesz. Olykor egyszerűen letagadja a történteket, máskor pedig előáll a saját verziójával, ami ha igaz lenne, akkor valóban elfogadható magyarázat volna. Ha valaki az imént leírtakat akár csak a lehető legfinomabban próbálja a tudtára hozni azt egyből személyes támadásnak veszi, és ilyenkor általában olyasmit üvölt teli torokból, hogy hagyják békén. Nem csak konfliktusok kapcsán fordul elő egyébként, hogy tagad, vagy "csak" teljesen másképp emlékszik valamire, mint az valójában volt. Amikor viszont előkerül valahonnan egy cáfolhatatlan bizonyíték, pl. egy fénykép, akkor már azt kezdi tagadni, hogy bármi olyat állított, ami ellentmond annak a bizonyítéknak. Nem tudom, hogy ez milyen mentális problémákra utalhat, de attól tartok, hogy képtelenség volna rávenni, hogy elmenjen egy pszichológushoz, mert az ő valóságában ugye neki nincsenek ilyen problémái, és félek, hogy csak magamra haragítanám, miközben rajtam kívül nincs sok ember, akire számíthat.

Mi lehet az ő gondja, és hogy tudnék segíteni rajta?


2018. febr. 8. 02:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Skizofrénia. Amíg nem súlyosbodnak a tünetek, nem tehetsz sokat, ha nem együttműködő. Lelki egészséggondozóba kéne járnia, erre kéne rávenni.
2018. febr. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!