Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a kollégámnak?...

Mi baja lehet a kollégámnak? Olyan furcsán viselkedik!

Figyelt kérdés

Két hete vagyunk kollégák és a napból hat-hét órát együtt dolgozunk. Próbálok vele legalább jó munkakapcsolatot kialakítani de úgy érzem nagyon zárkózott. Nem túl beszédes. Ezen kívül sose eszik velem mindig elmegy külön enni. Aztán ha ha hívom menjünk el a gíroszoshoz akkor sose jön el és ez nagyon rosszul esik.


Merev, zárkózott és izgulékony sajnos. Ez milyen zavarra utalhat esetleg?



2018. febr. 12. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem, símán zárkózott tipusú és az idegeire mégy azal, hogy nem hagyod békén.


A jó MUNKAkapcsolat annyit jelent, hogy a munkában együttmüködik veled, de azt nem, hogy privát is ahverkodnia kellene veled.

2018. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ő meg a te viselkedésedet tartja túl nyomulósnak.
2018. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Az is lehet, hogy idővel nyitottabb lesz, lehet, hogy a múltban rengeteg csalódás érte emberi kapcsolatokban csalódott, becsapták, kihasználták, átverték...

Nem tudhatod, mi áll a háttérben...

Miből látod, hogy izgul?

2018. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1-es! Én értem hogy zárkózott típus de ez nem jó. Én nem megyek az idegeire. Sokat kérdezem meg a munka közben is segítek ezt azt csinálni neki úgymond tanácsokat, tippeket adok neki hogy eredményesebb legyen a munkavégzés!


Tudom hogy munkahely meg minden na de csak ketten vagyunk mert kétfős munkát csinálunk és szinte össze vagyok zárva vele így azt gondolom az lenne a normális ha felszabadult lenne és sokszor elkísérne enni meg jókat beszélgetnénk és nem lenne unalmas a munkák közti szünet.

2018. febr. 12. 19:35
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es! Nem vagyok nyomulós.
2018. febr. 12. 19:35
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
engem is idegesitenel, minek zaklatod? ha o igy erzi magat akkor igy erzi magat jol, miert ne ehetne kulon, vagy nent van a munkakori leirasban hogy kotelezo veled enni, nem birom az ilyen magukat masra erolteto embereket
2018. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3-as! Köszi szépen de ez munkahelyi kapcsolat. Itt nem szokás ennyire zárkózottnak lenni. Nem is értem ezt a viselkedést sajnos.


Úgy értem hogy szorongós hogy reszket a keze folyton, hebeg-habog fél attól hogy hibázik, maximalista és perfekcionista, izgulékony, nem mer sokáig a szemembe nézni gyorsan elkapja a tekintetét, fél attól hogy hibázik a munkában és mindig megerősítést vár tőlem. Ilyenekre értem hogy félős, nincs önbizalma nem bízik a képességeiben!

2018. febr. 12. 19:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért zárkózott, mert már sokszor, nagyon sokszor alázták meg és ha valakivel sok ilyen történik, egyfajta alap-nyitottság is megszűnik nála és nem lehet vele csevegni látszólag hétköznapi témákról...

Lehet, hogy csak időre van szüksége, míg megismer, utána meg fog változni.

2018. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Az is lehet, hogy fáradt vagy valami miatt lehangolt... Én olyankor vagyok ilyen elutasító.
2018. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hagyd, hogy felengedjen, próbáld meg visszafogni magad. Dicsérd, biztasd sokat, egyelőre ne erőltesd a közös evést! Lehet, hogy olyankor szeretné rendezni a gondolatait. Ha hat-hét órát együtt dolgoztok, lehet, hogy ő olyan ember, akinek kell egy kis szusszanás. Te nyilvánvalóan barátságos, extrovertált ember vagy, ő viszont szélsőségesen introvertált, és a viselkedésedet ő tényleg nyomulásnak érezheti. Ha türelmes leszel vele és nem erőlteted, hogy pl. munkán kívül is együtt legyetek, lehet, hogy egy idő után ő fog nyitni. Fontos, hogy biztonságban érezze magát. Amit tapasztalsz, az nem mentális zavar, hanem ő egy ilyen személyiségtípus, meg ahogy írod, szorongó is. Az ebédet tényleg ne erőltesd, esetleg néha egy-egy kávézást/teázást javasolj. Beszélj kevesebbet és hagyd, hogy ő is kérdezzen.Ha észreveszed, hogy rád néz, mosolyogj bátorítóan.
2018. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!