Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felcserélek betűket szóban és...

Felcserélek betűket szóban és írásban?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta probléma nálam a figyelmetlenség, van egy enyhe diszlexiám is. Viszont pár hónapja egyre aggasztóbb kezd lenni ez az egész, szóban és írásban is felcserélek betűket vagy ragokat (pl.kezdem helyett kezdek, vagy teremben helyett teremnél), 1-2-szer az is előfordult hogy más szót mondtam mint amit akartam.

Ez azért is zavar mert egyrészt naponta többször előfordul, másrészt idegesít hogy nem tudom szépen kifejezni magam. Az egyik tanárommal beszéltem erről, szerintem nem probléma csak túl gyorsan pörög az agyam és néha "összemos" két szót, próbáljak kicsit kevésbé pörögni agyilag. Meg ez osztálytársaknál is előfordul napi szinten, sőt nekem a szüleim is ilyenek, az is lehet hogy eltanultam vagy örököltem. Ráadásul nem kicsit túl vagyunk terhelve és stresszesek a mindennapjaink hónapok/évek óta, azt is mondták már hogy a fáradtság okozza.

Viszont orvosnál még nem voltam vele, és nem tudom mennyire érdemes. Szerintetek bajt jelezhet vagy csak túlreagálom?



2018. febr. 20. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Írásban nálam nem fordul elő, de ha beszélek, simán megfordítok szótagokat is akár. Elég vicces, ami kijön belőle, mert néha még úgy is értelmes, de egyből észreveszem, hogy nem jól mondtam.

Én sem tudom, mitől van. Talán attól, amit a tanárod mondott. Egyelőre ne foglalkozz vele.

2018. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok vele egyedül.:D

Önmagában ez tényleg nem vészes csak idegesítő, mert én is javítom magam aztán folytatom tovább, csak azért gondoltam hogy rákérdezek nehogy valami nagyobb baj tünete legyen.

2018. febr. 20. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Csak túl reagálod szerintem. Egyébként én is diszlexiás vagyok, felnőttként is megmaradtak a jellegzetes dolgok, ezzel meg kell együtt tanulni élni, nem könnyű, de megszokható, ha van némi humorérzéked, egészséges önkritikád akkor könnyen túllépsz ezen majd.
2018. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!