Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagymamámat 10 éves koromban...

Nagymamámat 10 éves koromban veszítettem el. Ez lehet oka a mostani lelki elakadásomnak?

Figyelt kérdés

Most 18 éves vagyok és lelkileg kicsit meg vagyok rekedve, illetve van egy nagyon erős szorongásom, pánikkal kísérve. Már bejelentkeztem egy pszichológushoz.


Szerintetek lehet, hogy tinikorban ilyen formában tör ki a nagymamám kisgyerekkori elvesztése?


2018. febr. 24. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Ez szinte kizárt. A szorongáshoz nem kell nagy trauma, elég sok apróság.
2018. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van aki soha nem is ismerhette a nagyszüleit. Örülj neki hogy te ismerted.
2018. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológus kiképzett terapeuta, jól tetted, még jobb, ha mélylélektani módszereket alkalmaz (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi). A gyászreakció bármikor előjöhet, ha nincs feldolgozva.
2018. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A legtöbb ember kénytelen átélni gyerekkorában a nagyszülő halálát, mégsem lesz ettől "elakadása".
2018. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Majd pont nyolc év után jön elő... valamire rá kell fogni mi?
2018. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!