Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy 7-8-9...

Az lehetséges, hogy 7-8-9 éves koromban többször éltem át derealizációt/deperszonalizációt?

Figyelt kérdés

Akkoriban viszonylag gyakran rám törtek azok az érzések, amelyek tipikusan ezeknek a tünetei. Persze annyi idősen nem értettem, nem foglalkoztam vele, pár óráig tartottak csak. Nagyon sokáig gondolkodtam rajta, hogy mi is lehetett az az állapot, de nem sikerült rá magyarázatot találnom. Néhány éve találkoztam ezekkel a kifejezésekkel, és meglepődve konstatáltam, hogy a szimptómáik teljes mértékben egyeznek azokkal, amiket én átéltem anno.

Holott azokban az időkben még semmilyen mentális betegségem nem volt, otthon sem volt semmi gond, kirándulgattunk mindenfelé, megkaptam mindent, amire csak vágytam, szóval a lelki problémákkal nem állhatott összefüggésben.

A későbbiekben lettek aztán pszichés gondjaim, viszont a fentebb említett időszakon kívül soha többet nem tapasztaltam a derealizáció és a deperszonalizáció tüneteit azóta sem.

17/L



2018. febr. 26. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges.
2018. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt gyerek koromban is, de nálam később is előjött.
2018. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen pszichés gondjaid lettek később? Csak azért kérdezem, mert nekem is voltak derealizációs/deperszonalizációs epizódjaim, és még most is szoktak lenni. Meg nálam is felléptek mentális betegségek. Kíváncsi vagyok, mennyire hasonló gondjaink lettek. 22/L
2018. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szorongtam és depressziós lettem később.
2018. aug. 7. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is pont ezek lettek, meg még egy két dolog... Köszönöm a válaszod!
2018. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazán nincs mit.

Esetleg megkérdezhetném, hogy mi az a két dolog, ami még kialakult nálad?

2018. aug. 7. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Rögeszmés betegség és egy 2 hétig tartó pszichotikus zavar paranoiával. Meg gyerekkorom óta van Asperger-szindrómám és ADHD-m. Majdhogynem az összes mentális betegségből vannak "töredékek" bennem. Szívből kívánom, hogy ne kelljen átélned több mindent.
2018. aug. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Neked pedig szívből kívánom, hogy találd meg a módját annak, hogy ezekkel megbirkózz, és boldog életet élhess, mert igazából ezek, bár sok nehézséget okozhatnak, de manapság már jól kezelhetőek terápiával és gyógyszerekkel.

Én egyébként 3 aspergeres férfit ismerek. Mindhárman nagyon különc, ám emellett durván intelligens emberek, és miattuk egy elég pozitív kép él bennem az aspergeresekről.

Legyen szép napod! :)

2018. aug. 11. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!