Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit célszerű mondani egy...

Mit célszerű mondani egy depressziósnak?

Figyelt kérdés
Komolyan. Mit tudnék mondani, ami megnyugtathat egy depresszióst? Depressziósok, mi az, amit jól esik hallani egy szerettetektől? Amitől jobban lesztek, legalább egy kis ideig?

2018. ápr. 9. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A depresszió (mármint az igazi) egy biokémiai elváltozás az agyban, nem lehet sima beszélgetéssel meggyógyítani. Akár évekig is tartó pszichoterápia illetve gyógyszeres terápia segíthet.
2018. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
6%

Azt,hogy:,, Nyugalom barátom, lesz ennél rosszabb is... Add fel..." :D


Amugy nem tom.

2018. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

9 éve vagyok depressziós, ez idő alatt összegyűjtöttem pár dolgot. :D Szóval.

Először is tudnod kell, hogy talán hiába mondasz bármit, az illető nem fogja jobban érezni magát. De ez NEM a te hibád. Azért viszont sokat tehetsz, hogy ne ronts a helyzetén. Amiket én hallani szerettem volna (de sosem mondta senki):

-Aludj csak nyugodtan, ha úgy érzed erre van szükséged.

-Tudom, hogy nem lustaságból fekszel, hanem mert beteg vagy.

-Békén hagylak, de ha bármire szükséged van, vagy beszélgetni szeretnél, akkor csak szólj.

-Elkísérlek a pszichológushoz/pszichiáterhez, ha úgy érzed készen állsz rá.

-Ne legyen bűntudatod, hidd el, rajtad kívül több millióan vannak hasonló helyzetben.


Ami még nagyon fontos, hogy ha nem akar kimozdulni, akkor tilos erőltetni vagy bűntudatot kelteni benne emiatt. Ez nem olyan dolog, amit egy séta helyrehozhat.

Végül pedig itt egy videó, amit YouTube-on találsz, és nagyon jól összeszedi azt, hogy mit NE mondj egy depressziósnak. :)

https://www.youtube.com/watch?v=YCGBNDut1cI&index=1&t=1s&lis..

2018. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Utolso tok jol leirta. Mindenkeppen olyanokat jo mondani neki, ami a buntudatat, ertektelenseg erzeset, onmarcangolasat csokkenti.

Olyat semmikepp NE mondj hogy:


- Szedd mar ossze magad.

- Masok vakok/mozgasserultek/suketek/nemak, mit szoljanak ok!

- Csak akarnod kell, hogy jobban legyel.

- Ne a gyogyszertol vard a csodat.

Stb

Nagy segitseg, ha elkisered ugyeket intezni vagy bevasarolni, stb vagy amire szuksege van. Hagyni kell aludni, ha aluszekony. Biztatni kell pszichoterapiara es arra, hogy mondja el, ha ongyilkos gondolatok vagy barmi onkarosito kesztetes gyotri.

Nagy segitseg, ha elmondhatja neked az ot kinzo gondolatait, akar ujra meg ujra ugyanazt. Persze ez az egesz tok faraszto, de nalad a szandek mar megvan, hogy segits es ez tok jo!

2018. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!