Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hely a pszichiátria?

Milyen hely a pszichiátria?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki májustól bekell feküdnöm fél évre, nem vagyok közveszélyes őrült de kezelésre van szükségem mert gondjaim vannak és a pszichologusom ezt látja megoldásnak. Szóval gondolom nem zárt osztályon fognak le szedálni. Mire számítsak? milyenek a körülmények. Tapasztalatokat is irhattok.
2018. ápr. 16. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én voltam bent 2 napig, nehezen kijöttem. Nekem az a 2 nap 1 hétnek tűnt. Nem jó, unalmas, a maradék életet is kiszívja belőled.
2018. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes, viszont mindenek előtt unalmas. Én ami maximumot bent voltam az 1 hónap volt, 6 hónap iszonytatóan sok, én a helyedben annyi könyvet, újságot meg ilyesmiket vinnék, amennyi emberileg lehetséges, mert halálra fogod magad unni.
2018. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Telefon, cigi szabad ott bent?
2018. ápr. 16. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Telefonálni szabad. Cigizni elvileg a kórházak területén nem, gyakorlatilag meg mindenhol vannak "kijelölt dohányzóhelyek". Ha ott mégsincs, ahova mész, akkor ki kell menni a kerítésig...


Fél év nagyon sok idő. Nem is értem, hogy lehet ezt előre "eldönteni", hogy annyi lesz majd a kezelés... Normális esetben ez csak menet közben alakul ki, és normális helyeken, ahol foglalkoznak is a betegekkel, max. egy-két hónap szokott lenni. Az nem megfelelő kezelés, ha csak osztogatják a gyógyszereket, esetleg van heti egy "csoportos terápia"; meg naponta egyszer benéz a doki, hogy hogy vagy.

Ha társasági ember vagy, és normális betegtársakat fogsz ki, akkor nem fogsz unatkozni, mert lesz kivel beszélgetni. Ha minden nap van foglalkozás, ami csodaszámba megy, az akkor is csak pár óra, szóval rengeteg szabadidőd marad. Ha nem jó a társaság, vagy eleve nem is szeretsz beszélgetni, akkor olvashatsz, fejthetsz keresztrejtvényt, sétálgathatsz... Így el lehet lenni pár napot anélkül, hogy megenne az unalom. De többet nem nagyon...

Én csak egyszer voltam kórházban életemben szerencsére, akkor sem pszichiátrián, de néhány nap után már megőrültem az unalomtól, mert olvasni sem lehet egész nap, hiába vettem meg kb. az összes létező újságot, ami volt a mozgóárusnál; és a keresztrejtvényeket is pár perc alatt kivégeztem mindig.

2018. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

fél évre? nem lehet, hogy félreértettél valamit azért fél évig egy átlagos pszichiátriai osztályon nem szoktak lenni.

én súlyos szorongással voltam ott kettő hetet. nem volt annyira vészes, mint ahogy sokan mondják, meg amiket olvastam róla, de én a nyílton voltam végig. és ja, unalmas, reggeli, gyógyszerek aztán valami foglalkozás-féle (ami nem kötelező) ebéd, vacsora, gyógyszer, alvás.... kb ennyi. cigizni nálunk is ki kellett menni a kórházon kívülre hivatalosan.

2018. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
fél év. Nem értetten félre. Annyi kell a teljes gyógyuláshoz.
2018. ápr. 17. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!