Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Ez már sirlamas.

Mit tegyek? Ez már sirlamas.

Figyelt kérdés

Már nem bírom. Sírok esténként, annyira kivagyok. A hitem megrendült. Nyolcadikos vagyok. Elismerem, hogy még a problémáim bolhával egyenlőek, de ez... Jönnek a vizsgák. Az még hagyján, de öt félévi közeleg ebben a hónapban. Oldalakat kell tanulni. Nekem ebben a hónapban felvételi lesz a teológiára. Oda is 10 ének, 20 történet kell. Tanulgatom azokat is. De egyszerre nem tudok megfelelni a tanároknak is. Iskolából hazajövök, már annyira lefárasztanak ott. Tanulok másnapra, eszek, zuhanyzok, kezdek is neki a történeteknek. Azt is alig bírom, mert már kedvem sincs. Mindig mondom magamban, hogy Isten velem van, megsegít, de amekkora hitem volt, most annyira kicsi lett. Teljesen közömbös lettem. Gondoltam arra, hogy iskolából haza sem jövök. Inkább elmegyek valahova, csak messze az iskolától.

Mindegyik tanár azt hiszi, hogy csak az ő tantárgya van. Ha azt mondod, hogy nem tudtál tanulni, mert felvételire is tanulnod kell, kifogásnak veszik.

Úgy érzem, hogy nekem nagyon hiányzik egy pszichológus, akivel el tudnék beszélgetni.


2018. máj. 2. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam teológiára középiskola után lehet jelentkezni.
2018. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem csak a teológia irányában elérhető.

Lehet hogy nem az a te utad, hanem más felé szeretne terelni.

Hagyd hogy mutasson neked más lehetőségeket is, lehet hogy más irányba szánt téged, ahol többet tudsz segíteni a világnak.

Mindenki abban tud a legtöbbet segíteni amiben tehetséges, honnan tudnád miben vagy tehetséges ha nem próbálsz ki semmit csak követed amit mondanak neked a tanáraid?

2018. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs iskolpszichológusotok, sétálj be a területileg illetések Pedagógiai Szakszolgálatba, és jelentkezz be pszichológushoz. Ha elmúltál 14, szülő nélkül is fogadnak.

Milyen történetek kellenek neked a milyen teológiára?

Neked kell írni őket? Mert ha bibliai történeteket kell elmesélni, azért az nem olyan halálosan nagy feladat.

Próbálj meg összeülni egy barátnőddel és tanuljatok együtt, kérdezzétek ki egymást.

2018. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!