Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok segíteni egy...

Hogyan tudok segíteni egy alkohol függőnek?

Figyelt kérdés
Van egy gyerekkori jóbarátom, akinek kicsit szétesett az élete. Tudtam, hogy rossz kedvű, igyekeztem vigasztalni, de nem tűnt fel, hogy annyira súlyos a helyzet, hogy már alkoholista. Most bevallotta nekem, és hogy kért segítséget szakembertől, mert már minden nap iszik, több, mint 2 éve. Én ezen annyira megdöbbentem, mert nem vettem észre, és annyira sz.r barátnak tartom magam, hogy nem vettem észre. De nem volt feltűnő, hisz van munkája, lakása, stb, nem volt feltűnő. Szeretnék segíteni, és ő sem akar mélyebbre csúszni, mit tudok én tenni, hogy támogassam? A családjára nem számíthat. Elkezdett járni addiktológiára és pszichológushoz is, de félek, hogy ez önmagában kevés lesz, ha valami durva inger éri, akkor megint inni fog.
2018. máj. 4. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológus és a járóbeteg szakellátás szerintem kevés lesz, bentlakásos rehabilitációs lehetőséget kellene keresni. A legjobb szívvel valamilyen keresztény terápiás lehetőséget ajánlanék.
2018. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Be kell feküdnie addiktológiai osztályra, ott komplex kezelést kap.

Ambuláns terápia nem szokott segíteni.

Te abban támogasd, hogy segítesz neki egy jó kórházat találni és ott meglátogatod.

Ha megírod privát üzenetben, helyileg hol él, lehet, hogy tudok ajánlani kórházat.

2018. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bízom benne,hogy már sikerült megoldást találni,de ha mégsem akkor őszintén ajánlom a Magyar kékkereszt iszákosmentő missziót ami Dömösön található.

A másik ami ugyancsak elismertnek számít,Budapesten az Emberbarát Alapítvány!

2018. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!