Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki tud nekem ajánlani...

Valaki tud nekem ajánlani valamit erre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon régóta foglalkozok az öntudatommal és azzal, hogy jó úton haladjak az életemben. A gyerekkorom miatt sok nehézségem volt, vertek, emberszámba se vettek, az iskolában is nyilván csúfoltak, mert kövér voltam. Ebből adódóan tinikoromra előjött a depresszióm, de mivel képtelen voltam magamat megölni és az öngyilkossági kísérleteim kudarcba fulladtak, olyan alapon kezdtem élni, hogyha élnem kell, akkor már boldogan tegyem azt. Így választottam azt az utat, hogy törekedni fogok az önismeretre, ki fogom magamból gyomlálni a tulajdonságaimat, amivel csak ártok magamnak és feleslegesen terhelem a körülöttem élőket, lesz önkontrollom. ez sikerült is, bár a depresszió apró dolgok miatt előjött rohamszerűen, majd mikor elmúlt, a gondolatmenetet, ami által lecsúsztam, elfelejtettem. Jártam ezzel pszichológushoz, mert saját magam képtelen voltam ezt megoldani, aki szembesített azzal, hogy ez a depressziós korszakomból visszamaradt deformálódott énem, ami rám tör, ha valami felhozza bennem (csalódás, bizalmatlanság, gúny stb.) Amióta ezt tudom, már tudom kezelni, nem fajul tettlegességig (igen, volt, hogy a roham alatt megpróbáltam megölni magamat), de nagyon megterhelő lelkileg számomra, ha előjön. A pszichológusom szerint ezzel meg kell tanulnom együtt élni és kezelni annyira, hogy ne okozzak kárt magamban. Azt tanácsolta, írjam le azt, hogy mit szeretek magamban (a rohamok alatt szerethetetlennek tartom magam és nem tudok felhozni egy olyan érvet sem, ami szerethető lenne bennem), de nem segít, mert a rohamokkor ezeket a szerethető dolgokat nem látom be. Tényleg, mindent megpróbáltam, amit csak tudtam, hogy a rohamokat enyhítsem, és enyhítettem is, amennyire tudtam. Ezek ellenére is zavaró, Szóval tudnátok nekem ajánlani valamit, amivel tovább tudom enyhíteni? Nem zárkózom el semmitől, gyógyszer, gyógynövény, keverékek meg lelki gyakorlatok is szóba jöhetnek. Elsősorban saját tapasztalat alapján lennék kíváncsi arra, hogy mi válhatna be. Sportolok és nem szoktam mindig ezen kívül itthon ülni, nem vagyok antiszociális, sőt, társasági ember vagyok, szóval ilyesmivel szemben nem szükségesek tanácsok.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki válaszol nekem!



2018. jún. 8. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rám tör az érzés, hogy szar vagyok, egy senki, és jobb volna mindenkinek, beleérve magamat is, hogy meg kéne dögleni, akkor nekem az segít, ha rögtön elterelem a gondolataimat. Elkezdek pl nézni egy filmet, nagyon koncentrálva a cselekményre. Vagy elmegyek bicajozni, és csak nézem a tájat. Az a legfontosabb, hogy tilos közben gondolkodni. Mivel a neve is mutatja (roham), ez azt jelenti, hogy el fog múlni. Csak közben nem szabad semmi hülyeséget csinálni. Úgy kell felfogni, mint egy hányást, vagy izomgörcsöt. Nagyon szar, de nem tart örökké.
2018. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nekem tulajdonképpen azzal van bajom, hogy túl erős és az egész roham a gondolatok miatt jön elő, így kiküszöbölni a gondolatokat nem tudom. Persze folyamatosan mondogatom magamnak, hogy "mindjárt vége, ne félj, minden rendben lesz", de ezzel még nincs megoldva, lesznek újabb rohamok. A rohamok alatt a levegőt is nehezen veszem, mozogni is képtelen vagyok most, hogy nem fajul tettlegességgé. Csak sírni tudok. Legközelebb megpróbálok valamit csinálni közben. Meg azt sem mondom, hogy nem próbáltam meg kizárni ekkor a gondolataimat, de annyira hirtelen jön, hogy egyik pillanatról a másikra lecsúszok, hogy nem tudom kiküszöbölni a rohamot. Ezért kértem segítséget itt :/

2018. jún. 8. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
meditáció
2018. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor próbáltam már, sajnos nem segít :/
2018. jún. 12. 00:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy lelki tanácsadótól hallottam, hogy amikor ilyen érzésk törnek az emberre akkor keressen valakit (valamit) amivel jót tesz a másiknak. Kereshetnél egy egyházi csoportot ahol törődnek a lelkeddel. Nálunk nagyon jó a katolikus közösség, és a reformátusoknál is vannak kiscsoportos imaestek, lehet kérni személyes beszélgetést is. Ha kapnál segítséget akkor könnyebben rátalálnál a megoldásra
2018. jún. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!