Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel javíthatnék a koncentrác...

Mivel javíthatnék a koncentrációmon, illetve mivel orvosolhatnám a figyelmetlenségemet?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok és sajnos gyerek korom óta azt hallgatom, hogy "figyelj oda jobban", "mert figyelmetlen voltál"...stb. Gyakran elfelejtek apróságokat, teljesen kimegy a fejemből és akkor jövök rá mikor valaki számon kéri. Alapjáraton figyelmetlen vagyok, főleg munkahelyen jön ki, többször hibázok (pl.: elírom a számlán az adatokat, szerződésekben nem írok át egy-két dolgot...stb.) és félve jövök be dolgozni, hogy ezúttal mit fogok elrontani. Amikor csinálom a dolgokat, nem tűnik fel, ha hibázok, csak amikor szólnak érte, mások észre veszik már, akkor jövök rá csak, hogy hibáztam. De most legutóbb, figyelmetlen voltam és a kocsi oldalát meghúztam emiatt tolatás közben egyik reggelről, pedig évek óta van jogosítványom. 2 éve pánikbeteg voltam, megfelelési kényszer miatt jött elő, rosszul voltam tömegben, nem bírtam buszra ülni, csak vezetés közben nem voltam rosszul és nem bírtam kimozdulni a 4 fal közül, folyton szédültem, ezért is elvesztettem 2 állásomat. Most a 3ik munkahelyemen vagyok és félek, hogy a sok apró hibáimat meg fogják elégelni és ezt az állást is elvesztem. A pánikbetegséget végül is kineziológus segítségével küzdöttem le, a végső megoldást a költözés jelentette, összejöttem párommal és 300 km-el arrébb költöztem. De félek, hogy ezek a rendszeres apró hibázások részemről a pánikbetegség tünete lenne és újból vissza fogok esni. Tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek.

2018. jún. 21. 09:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy figyelemzavaros vagy/voltál, csak nem diagnosztizálták - bár ez inkább abban nyilvánul meg, hogy könnyen elterelődik az ember figyelme, nem tud hosszú ideig összpontosítani valamire (iskolai feladat, házi feladat, bármi).

Nem tudok csodaszert, lehet, hogy orvoshoz kellene fordulnod ezzel a problémával.

De amit megpróbálnék:

1. Minden munkát leellenőrizni, amikor kész van (pl. a számla, a szerződés).

2. Természetes hatóanyagú táplálékkiegészítők szedése: Omega3 kapszula, magnézium, esetleg Gingko Biloba.

3. Koncentráció fejlesztése különböző gyakorlatokkal, a neten is találsz ilyeneket.

2018. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!