Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a nagyméretű lepkéktől,...

Félek a nagyméretű lepkéktől, mennyire normális?

Figyelt kérdés

A kisebb, pár centis lepkékkel semmi bajom. Ha jól tudom a nappali lepkék mind kisebbek, de az éjszakaiak, azok méretesebbek.

Na azoktól kíméljenek meg. Oda kint nem zavar, de ha felém száll, akkor menekülök tőle. NEm tudom miért félek tőlük.

Egyszer gyerekként egy 7-8 centis éjjeli lepke volt az udvarunkban, de már akkor is tisztes távolságot tartottam tőle.


2018. jún. 29. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
en mindentol felek, aminek tobb laba van, mint 4, tehat... :D szerintem nem gaz. egyebkent nem is felelem ez, hanem inkabb undor, vagy irtozas, jobb a tavolsagot tartani alapon. nyilvan tudom, hogy egy lepke semmit nem tud velem csinalni, megse szeretnem, ha mondjuk a boromre vagy a hajamba repulne, vagy maszna barmi ilyesmi allat.
2018. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy vagyok, mint az első. Egyszerűen undorodom mindenféle rovartól, tudom, hogy nem fognak megenni, de ahogy elképzelem, hogy másznak rajtam, jááááj...le is csapok/fújok mindent, nem érdekel semmiféle állatvédelem meg hasznosság. A lakásban SEMMILYEN rovar nem hasznos. A darazsaktól és méhektől meg egyenesen rettegek, hogy esetleg allergiás vagyok rájuk (még nem csíptek meg soha szerencsére).
2018. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fóbiák természete:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=961s

Könnyen, gyorsan gyógyíthatók.

2018. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek kell egy kis fóbia, én is irtózom minden lepkétől. (Igazából mindentől, aminek négynél több lába van, de a repülő rovarok a legrosszabbak az összes közül.) Szoktak miatta hülyének nézni, azzal győzködnek, hogy milyen szépek a szivárványtarka lepkék, hát, kösz, de az én szememben nem azok. Nekem meg azt nehéz átéreznem, ha valaki például a kutyáktól vagy a madaraktól retteg, mégsem röhögöm ki őket.
2018. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!