Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki depressziós, vagy szorong:...

Aki depressziós, vagy szorong: nektek is a reggel a legrosszabb napszak? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Számomra már egy jó ideje egyértelműen mindig a nap elkezdése a legnehezebb. Állandóan fáradtan kelek, és különösen sokat szorongok a reggeli órákban. A reggeleket inkább csak túlélem, úgy déltájtól kezdem normálisan érezni magam. Ezzel együtt este hattól sokkal jobb a közérzetem. A másik, amit megfigyeltem, hogy akkor járok nagyon rosszul, ha délután 5-6 körül lefekszem pihenni. Szoktam pihenni napközben, de mindenképp ez előtt kell, mert ha mondjuk délután fél hétkor kelek fel belőle, akkor valamiért katasztrofálisan érzem magam.
2018. júl. 4. 04:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így vagyok. Reggel olyan vagyok, mint egy telefosott zokni, este meg már semmi bajom. Utánanéztem, ez azért van, mert éjszaka termelődnek a stressz hormonok (kortizol, adrenalin, stb)és ezek szintje reggel a legmagasabb. Estére kicsit kifogy.
2018. júl. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En is telefosott zokni vagyok reggel :D Neha annyira szorongok mar ebredeskor, hogy ugy erzem nem erem meg a reggel 9 orat se! Borzalmas. Volt egy idoszak hogy elmult, de nem jottem ra mi valtozott. Szoval ez mindenkinel igy van reggel aki szorong es depresszios. En is ezt olvastam amit az elozo leirt. Probalok area gondolni hogy biologia az egesz es az agyam meg a hormonok szorakoznak velem! Kitartas!
2018. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont forditva. Mondjuk reggel se a legjobb, de este gondolom at az egesz napot,hogy mi lett volna ha ezt vagy azt igy vagy ugy csinalom, ki bántott meg, kiben csalodtam, ugy az egesz napot. Ami altalaban nem ugy alakult ahogy en akarom.
2018. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szintén zenész...reggelente legtöbbször olyan vagyok mint akit éjjel agyonvertek, ahogy telik a nap egyre javul, este meg már tök jó szokott lenni. hozzáteszem nem tudok róla h depressziós lennék, bár nem állnak távol tőlem a negatív dolgok
2018. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert reggel még előtted a nap, emberek közé kell menni, intézkedni, alkalmazkodni, teljesíteni. Este meg végre egyedül lehetsz.
2018. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!