Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt SOHA nem értettem: "A...

Ezt SOHA nem értettem: "A gyógyszeres és pszichoterápiák, a betegek 60 százalékánál gyógyulást hoz". A többivel mi a *** van?

Figyelt kérdés
Vajon milyen okai lehetnek ha valaki nem gyógyul fel fóbiájából, félelmeiből, szorongásából? Nem is értem miért olyan büszkék erre 60 százalékra...
2018. júl. 4. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a többi 40% nem szedi rendesen a gyógyszert, nem működik együtt, nem tesz semmit sem, csak várja a csodát.
2018. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azt nem számolják bele a kezeltekbe aki nem hajlandó csinálni a kezelést
2018. júl. 4. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy másik statisztika szerint, a betegek 30% a megy el az orvoshoz, és ennek a 60% a lesz később gyógyult. Sztem ezért van annyi lökött...
2018. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A többivel az van, hogy nem megfelelő gyógyszert kapott, vagy az övét még fel sem találták. A pszichiátria fiatal tudomány, a gyógyszereik meg pláne. Nem tartunk még ott, hogy 95%-ban hatásosak legyenek. Arról nem is beszélve, hogy az agy a legbonyolultabb és a legkevésbé kiismert szerv.
2018. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez a cím másképp:


"A gyógyszeres és sugárkezlések a hólyagrákos betegek 60 százalékánál gyógyulást hoz. A többivel mi a *** van?

Nem is értem miért olyan büszkék erre 60 százalékra..."


Tehát ha nem tudják meggyógyítani a betegek 40%-át, akkor ne legyenek büszkék a 60%-ra, akik viszont életben maradnak?


Bámulatos a logikád.

2018. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek mem érnek sokat
2018. júl. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval az a helyzet, hogy 60%, ez majdnem annyi, mintha azt mondanák, hogy vagy sikerül vagy nem. Az meg, hogy melyik beteg hogy áll hozzá, az függ orvostól is. Teljesen mindegy, hogy neked van jó gyógyszered vagy jó a pszichoterápia, ha utána ugyanabba a környezetbe kell visszamenned.
2018. júl. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegy, a megfelelő gyógyszer ugyanabban a környezetben is működik.
2018. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Neked megígérték, hogy minden betegségből mindenkit meg lehet gyógyítani? Rossz hírem van, ez nem igaz.

Ha a betegek 60 %-a javul, akkor a többi beteg marad és a betegség természetétől függően idővel belehal (hólyagrák), vagy továbbra is boldogtalan lesz (depresszió) és esetleg ebbe is belehal, mert öngyilkos lesz.

A gyógyszer ettől még bőven lehet hatásos. Ha kezelés nélkül 100% meghal 5 éven belül, a kezelés mellett pedig csak 40%, miért ne örülnénk a 60%-nak, akinél hatott a módszer?

A többieknél pedig nyilván keresni kell az okot. Különösen agresszív sejttípusú volt a daganat? Előrehaladottabb volt már a folyamat, a sokadik stádiumnál tartott? A beteg nem működött együtt? Az orvos eltért a protokolltól? Stb.

2018. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!