Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pillanatban erős...

Minden pillanatban erős kèsztetèst èrzek az öngyilkossàgra. Hogy lendüljek ezen tùl?

Figyelt kérdés

Rengeteg problèmàval kell nap, mint nap szembenèznem, amikkel kb 2 ève szűntelen harcolok ès szinte remènytelenün. Vannak hosszù tàvù terveim, de ùgy èrzem, h addig mindent elveszìtek, amièrt èrdemes èlnem. A màsik, pedig az, h ùgy èrzem, h csak egy fölösleges problèma vagyok a környezetemnek.

Vègső elkeseredèsemben ìrtam most ide.

Hogy tudom ezeket a gondolatokat kiűzni magambòl? Valaki volt hasonlò helyzetben?

27/l



2018. júl. 6. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen problémák? Anyagi? Egészségügyi? Mert mindenki küszködik nap mint nap, mégsem lesznek tömegével öngyilkosok. Mi a konkrét problémád az életben?
2018. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen,23 éves voltam.Értéktelennek éreztem az életem,önmagamat jelentéktelennek, öngyilkosságot fontolgattam.Azt így nyilvánosan nem írom le hogy mi segített, mert vitát generálna. Elég annyi, hogy felismertem mennyi fölösleges energiát pazaroltam el a múltbeli kudarcaimra,önmagam ostorozására.

És a problémáimat vizsgálgatva rájöttem hogy a legtöbbet én magam generáltam saját magam számára.

Úgyszintén arra is hogy az élet egy ajándék és önmagában értékes.

Erre akkor ébredtem rá amikor a sok magamra aggatott önkép mögött rátaláltam az igazi önmagamra.Olyan érzés volt mintha bukfencet vetettem volna.Minden lelassult,sok dolog értelmét vesztette,míg amit lenéztem vagy kinevettem,hirtelen mélyebb értelmet nyertek.

Többé már nem érdekelt ki mit gondol rólam, csak az számított hogy tudtam,mennyit érek, mit akarok és hogy nyitottan álltam a jövőhöz.Minden amiben ki tudsz teljesedni, bokdogabbá,tudatosabbá tesz, azt ne vesd el.Fogadd el önmagad és másokat.De ugyanakkor keresd azokat akik önmagadért szeretnek és azokat sem kell eltaszítanod akik nem értenek meg mindig, viszont a javadat akarják.Tanulj a múltból,cselekedj a jelenben a te saját ritmusod,legbelső intuícióid szerint.Ha jó magokat vetsz el,azok gyönyörű fákká nőnek majd a jövőben.

De mindig van lehetősêg hogy rá,-vagy visszatalálj az Utadra.És mindig van egy segítő kéz a közelben amikor valóban szükséged van rá.

Az öngyilkosság ostobaság.Az élet túl értékes ahhoz.Te túl értékes vagy ahhoz.

2018. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen. Egzisztenciális, anyagi, és emberi aljasság miatt a munkahelyemen, és azért is, mert láttam szétesni, szenvedni azokat, akiket szeretek. Az ember egy különös állatfajta. Irigységében a másikba harap, nem törődve azzal, mekkora sebet ejt.Néha ma is vannak ilyen gondolataim, pontosan tudom, miről beszélsz.Most azonban nagyon keményen elkezdtem harcolni.Egy gyakorlati tanácsot adok, bocs, tényleg, ha marhaságnak tűnik, de nekem azonnal segít. 1.jön a rettentő gondolat a sötétebbnél is sötétebb érzéssel egyetemben. Hagyd átmenni, várj pár mp-t, lélegezz, ha tudsz, mélyeket. Aztán állj a szoba közepére, nyisd ki az ablakot és közöld a rohadt önromboló gondolatával, hogy takarodjon ki az ablakon.Határozottan mondd ki: szállj le rólam. Nem fogom magam idő előtt elpusztítani, MERT vannak, akiknek nagyon fogok hiányozni. MERT szeretnek. MERT gyönyörű pillanatok voltak és vannak és lesznek még. Van erőm. Van erőm harcolni, és kimenni a fényre és ÁTLÉPNI ezen az egészen. Ha ez nem segít, mindenképp hívd a segélyvonalat. Próbálj MOZDULNI. Kimenni a szobából, lakásból, házból a levegőre. Fontos vagy. Nekem is itt, tök ismeretlenül, és gondolom, még sok embernek. NEM VAGY FÖLÖSLEGES!
2018. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írhatsz privit, ha gondolod! :-) 23/N
2018. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!