Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet borderline?

Ez lehet borderline?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, már sok ilyen kérdés van fent itt, de szükségem lenne kívülállók tanácsára, mivel ezen a téren nem számíthatok a közvetlen környezetem segítéségére, talán még félek is a véleményüktől.

Tizenhat éves vagyok, lány, és az utóbbi időben kezdtem el olvasni a borderline személyiségzavarról, mert zavaróan sok tünetét észleltem magamon. Ez erősen öndiagnosztika, sajnálom, ezért is kérek most segítséget.

Évek óta rettenetesen félek a magánytól, rettegek attól, hogy elhagynak a barátaim. A családtagjaimmal szemben még nem észleltem ezt, csak azokkal a emberekkel szemben, akikkel önerőmből ismerkedtem össze. Nemrég a legjobb barátommal elkezdtünk eltávolodni egymástól, amit egész egyszerűen nem bírtam, állandóan piszkáltam, verbálisan is bántottam, ezt belátom, közben mégsem akartam, hogy elhagyjon engem a többiekért. Amikor ez megtörtént, és betelt nála a pohár, pár triviális dologgal annyira megbántott, hogy már hetek óta nem vagyok hajlandó beszélni vele, és már az említése is feldühít, akár el is sírom magam ilyenkor (visszaadott egy könyvet, amit én adtam neki, hogy olvassa el, másik úton ment haza, hogy ne kelljen együtt mennie velem és azt mondta a kiakadása utáni második napon, szűkszavúan, hogy még meg van sértődve rám). Ennek másfél hónapja, és egyre azon kapom magam, hogy nagyon hiányzik, de képtelen vagyok rávenni magam arra, hogy én kezdeményezzek, egyszerűen nem engedi a büszkeségem, és úgy tűnik, ő is tökéletesen megvan nélkülem. Azt hiszem, ezzel dühít fel engem a leginkább, ahogy ezt írom, már megy a fejemben, hogy szemét-szemét-micsoda-egy-szemét-ez, és úgy érzem, azt akarom, hogy szenvedjen, mert mi az, hogy jól meri magát érezni nélkülem?! A szemétje.

Van egy másik barátom is, akivel jól megvagyok, nála pedig kifejezetten az van, hogy van imádom, vagy gyűlölöm, attól függ, hogy viselkedik velem. Ha jól elbeszélgetünk, akkor odavagyok érte, ha viszont inkább a másik barátjával van (akivel kilenc éve ismerik egymást, szóval abszolút prioritást élvez hozzám képest) rettenetesen féltékeny, dühös és sértett leszek. Ez a lány, a másik barát, jelenleg 43 kilót nyom, és nem derült ki, milyen egészségügyi problémája van. Már többször is gondoltam arra, hogy jó lenne, ha meghalna, mert akkor a barátom velem foglalkozna inkább, csak az a baj, hogy meg is zuhanna. Istenem, ezt még leírni is szörnyű.

Azért is vetemedtem arra, hogy ezt a kérdést kiírjam, mert tegnap összevesztem ezzel a lánnyal. Alapból is szörnyű hangulatom volt, abszolút hullámvölgy, és annyira kiakadtam, hogy kékre vertem az egyik alkaromat a saját kezemmel meg egy fémtokkal. Nem ez volt az első ilyen eset. Ráadásul az egész tegnap estét végigzokogtam, a földre borulva vagy a hajamat tépve, pedig ez biztosan nem volt egy olyan súlyos összezörrenés. Egyszerűen nem foglalkozott velem, megint, amivel kiakasztott, amikor amúgy is rossz napom volt. Így belegondolva, vele is harapós is bántó voltam, nem is csoda, hogy nem akart velem beszélni.

Szerintetek szükségem lenne egy terapeutára vagy ilyesmire?



2018. júl. 16. 18:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja igen, és még ezeken kívül is vannak rossz viselt dolgaim, próbálom őket rendesen összeszedni.

Könnyen kapok dührohamot, az iskolában még képes voltam tartóztatni magam, de otthon nem. Ilyenkor vagy magam, vagy a környezetem ellen fordulok. Egyszer úgy odavágtam a fejhallgatóm a konyhaasztalhoz, hogy szabályosan szétcsaptam, máskor pedig, amikor egyedül voltam otthon, elkaptam az egyik ajtót, és minden erőmet beleadva újra és újra becsaptam, még az ablaküvegek is remegtek. Egyszerűen nem megy ilyenkor az uralkodás magamon. A húgommal is szoktam üvöltözni, amikor alig csinált valamit, utána meg rosszul érzem magam miatta.

Próbáltam vagdosni is magam, mert annyira üres, és mégis szorongó voltam, de azt anya észrevette, volt egy komoly beszélgetésünk is, de végül annyiban maradt a dolog. Pedig azt még élveztem is, nagyon örülnék, ha újra csinálhatnám, mert az alkarom szétverésével egész egyszerűen nem oldódik bennem az elviselhetetlen feszültség.

2018. júl. 16. 18:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet az, de biztosat csak a pszichiáter tud mondani. Én is az vagyok (diagnosztizált), hasonló tüneteim voltak. Szerencsére már csökkentek azóta, még ha nem is szűntek meg sajnos.


22/N

2018. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt itt a GyK-n senki nem fogja tudni neked biztosra megmondani. Ha kétségeid vannak keress fel egy pszichológust vagy terapeuta orvost.
2018. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is borderline vagyok sajna és irtora kinlodom. Azok alapján amiket leirtal, igen annak tűnsz, de nyilván nem vagyok orvos, csak amiket mesélsz a BPD fő tünetei. Mindenképp keress fel egy szakembert. Ezzel egyedül nagyon nehéz megbirkozni. Ha gondolod írj privátban, beszelgethetunk. :)


22/L

2018. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!