Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Igyekszem viszonylag összefoglalni az esetem. Túlsúlyos vagyok, rendkívül kevés önbizalommal. Gyermekkoromban folyton azt hallgattam anyámtól, hogy ha nem fogyok le, senkinek sem fogok kelleni. Általános és középiskolában folyamatosan értek atrocitások a súlyom miatt. Később kiderült, hogy pcos áll a háttérben. Igazából nem ez a lényeg, de hozzátartozik a dologhoz. Elég régóta érzem azt, hogy nem lesz semmi belőlem, hiába van munkahelyem jelenleg. Úgy érzem tényleg nem fogok kelleni soha senkinek és egyedül fogok meghalni. Sőt, gyakran jut eszembe, hogy fiatalon halok meg, nem fogom az ötvenet sem megérni. Nincsenek barátaim, nincsen párom, nincsen senkim, akinek ezt elmondhatom. A szüleimnek ezt már próbáltam, de annyi volt a válasz, hogy ez csak hiszti meg ha elhatározom magam, akkor nem lesz így. Hiába mondtam, hogy ez azért nem ilyen egyszerű. Mostanában előfordult, hogy sütöttem valamit olajban és gondoltam kipróbálom milyen érzés, ha forró olajat csepegtetek a csuklómra és szégyellem bevallani, de tetszett... Annyira jó volt, hogy nem lelkileg szenvedek, mert a fizikai fájdalom, amit kiváltott belőlem ez a cselekedet elfeledtette velem. Nem tudom miért van ez vagy hogy mit tudnék vele kezdeni, de érzem, hogy kezdek begolyózni.. Mit tegyek?

24/L



2018. júl. 21. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia, szerintem ne szomorkodj, több túlsújos ismerősöm/osztálytársam van, és kb. Mindegyiknek van/volt eddig barátja.

Szóval szerintem a kisugarzás is sokat számit. Meg rengeteg hapsi van amúgy akinek a nem a vékony leányzók jönnek be szóval ne csüggedj :D

Ha van kedved beszélgetni, én szivesen meghallgatlak.

17/L

2018. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem gondoltál rá hogy esetleg gyógyszeresen kezeltesd a betegségedet? nem tudok róla sokat, de úgy hallottam habár nem gyógyítható de kezeléssel megszüntethetőek a tünetek. én első sorban azzal indítanék, mert minden más már csak ennek a mellékhatása. egyértelműen depressziós vagy, és emiatt.. ugyanakkor én mindenek ellenére megpróbálnék, nem fogyózni, hanem egészségesen élni. ez nem koplalást jelent hanem kis mozgást, cukros ételek italok kerülését, sok víz ívását. még ha nem is sikerül fogyni amíg beteg vagy, jobban fogod magad érezni. amiatt meg tényleg ne aggódj hogy nem találsz párt. rengeteg férfi van akit nem érdekel nem zavar a dolog vagy még tetszik is neki, nekem sok ducibb/kövér ismerősöm van akik boldog kapcsolatban élnek. általában szintén dagibb pasassal. dehát ez nem jelenthet gondot.szóval kitartást és jobbulást .
2018. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokan nyomatják a cukormázas szöveget, és jól teszik, mert jót akarnak. De a valóság az, hogy előfordulhat, hogy TÉNYLEG kövéren és egyedül fogsz meghalni. Ezt nem bántásból mondom, ismertem pár ilyen embert. Biztos vagyok benne, hogy jó ember vagy, de az élet nem úgy működik, hogy a jó emberek boldogok, a rosszak meg nem.
2018. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fel a fejjel, ezt csak azért érzed így, mert szüleid ezt mondogatták.


Helyedben minél többet megtanulnék a pcossal kapcsolatban, ha beszélsz angolul, németül, akkor külföldi könyvekből,oldalakról, mert ha megérted a probléma lényegét, akkor pcosoknál bevált étrenddel, életstílus váltással szerintem visszafordíthatod, és lefogyhatsz.


De szerintem túlsúlyosan is lehetsz boldog, és párod is lesz. Halkan megemlítem, hogy már a túlsúlyosak a többség, te a többséghez tartozol, akkor mit is kell szégyelni? : )

2018. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!