Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerek mellett rosszabbod...

Tomszi 21 kérdése:

Gyógyszerek mellett rosszabbodhat? Részletek lent.

Figyelt kérdés
27 éves Férfi vagyok. Április óta állók Pszichiátriai kezelés alatt Organikus hangulat - (affektiv) zavarok és Kevert szorongásos és depressziós zavar miatt. Sertralint és Helexet szedek (Epilepsziával is kezelnek) . Gyerek korom óta megvoltak a tünetek, de a szüleim sosem foglalkoztak vele ezért elég komolyan felerősődtek. Az egész eddigi életem rossz dolgokból ált pld:magamat neveltem fel, állandó fizikai és lelki bántalmazás, mindig engedelmeskednem kellett és jóformán nem volt szabad akaratom aminek most iszom a levét, mert csak irányitással tudok megcsinálni majdnem mindent mint egy robot, a kistesoimat én védem, hogy ne úgy nőjenek fel mint én, bezárkozok a szobámba, keveset beszélek és nem tudok kapcsolatokat kiépiteni abszolút nem bízom senkiben és az utcán elkerülöm az embereket a rokonokat, félek a párkapcsolattól, mindentől rettegek, hogy újra úgy kell majd élnem mint régen. Állandóan csak egy dolgot akarok szabadságot mindenkitől nagyon messze vagy meghalni. Hogy végre csend és nyugalom legyen körülőttem. Nem vágyom másra csak erre. Úgy érzem, hogy a gyógyszerek már nem hatnak és elkap az agresszíó mintha nem én lennék már, a halál utáni vágy, de nem teszem meg mert nem lesz ki vigyázz a tesoimra. Napközben sokat alszok, de éjszaka többször felriadok. Hozzáteszem, hogy 8 éves koromban egy férfi molesztált az utcán. Mit tegyek, hogy kicsit jobban érezzem magam?
2018. aug. 11. 09:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű neked. A kételyeidet őszintén felvethetnéd a pszichiáternek, aki kezel. De ha nem bízol benne, akkor lehet, keresni kéne valaki mást. Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor akár magánúton is.

A gyógyszereket én tovább szedném a helyedben, mert igen, valóban van egy ilyen gyógyszerellenes közhangulat, de nem ördögtől való a gyógyszeres kezelés. Lehetnek mellékhatásai, de akkor beszélni kell az orvossal, és váltani, egészen addig, míg meg nem találod azt, ami neked megfelel.

2018. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!