Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kaphat egy pszichés...

Hogyan kaphat egy pszichés beteg rokkant nyugdíjat? Milyen pszichés betegségre járhat?

Figyelt kérdés

A szóban forgó személy harminc éves kora előtt lett leszázalékolva még évekkel ezelőtt. Nincsen semmilyen látható fizikai betegsége, de mentális problémájára gyógyszereket szed.

Legjobb tudomásom szerint a nyugdíja körülbelül 80 ezer forint. Nem tudom ez az információ számít-e, vagy hogy min múlik ki mennyi rokkant nyugdíjat kap. Azt tudom hogy a súlyos/középsúlyos értelmi fogyatékossággal élők, Down- szindrómások rokkant nyugdíjat kapnak, de szerintem ez kizárható.



2018. aug. 22. 16:09
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:

Most az a kérdés, hogy mennyi a nyugdíja? Az betegségtől, állapottól függ.

Vannak erre szabályok, neten is fent van, hogy mire milyen rokkantsági ellátás jár, háziorvos tud segíteni, vele kell intézni.

2018. aug. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!