Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják az őrültekre,...

Miért mondják az őrültekre, hogy holdkórosak?

Figyelt kérdés
Angolul is "lunatic" a bolond. De mi köze az őrületnek a Holdhoz?

2018. aug. 27. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ahhoz köthető, amikor egyes háborodottak azt hitték, a teliholdtól farkasemberré válnak. Esetleg köze lehet még annak hozzá, hogy a kutyák is szeretik ugatni a Holdat.
2018. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
The root of this word is luna, which means moon. That's because lunatic originally meant someone who went crazy with every phase of the moon, kind of like a werewolf. Most people these days don't believe in moon-caused insanity, but we still talk about lunatics, sometimes meaning clinically insane people. More often this is a slang term, used mainly in exaggerations, for anyone who seems wild and out of control.
2018. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a magyarban az alvajárókra mondják a holdkórost inkább
2018. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

" lunatic originally meant someone who went crazy with every phase of the moon"


na igen, valami hasonló magyarázatra gondoltam én is.

2018. aug. 27. 21:14
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, az alvajárás magyarázatról én is hallottam, de az alvajáró nem bolond, elvileg. Gondolom, ha egy alvajárót hirtelen felébresztenének, az magához térne, nem lennének képzelgései.


Habár azt hallottam, alvajárót nem is szabad hirtelen felébreszteni.

2018. aug. 27. 21:17
 6/10 A kérdező kommentje:
De amúgy miért épp a Hold fázisaihoz kötik, miért épp ehhez az égitesthez? Miben különbözik a Hold más égitestektől?A Hold ilyen hatással képes lenni egyes emberekre, míg másokra nem?
2018. aug. 27. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű - a Hold hatására van dagály és apály is, tehát igenis van hatással a földi életre. Lehet, hogy nem akkora léptekben, mint a Nap, deeeeeee azé' eléggé.
2018. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
magyarban a holdkórost nem nagyon használják a bolondra.
2018. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
Mert régen azt hitték hogy a holdfázisok váltakozása kihat az emberek agyára is, így a bolondok is egy fokkal bolondabbak ha épp megfelelő holdfázis van. Van nyelv ahol pl. az epilepsziás betegre is ezt a szót használták régen.
2018. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A Hold hatással van az emberekre. Főleg a telehold (ilyenkor van dagály). Mivel a szervezetünk kb. 70%-a víz, ezért nemcsak a Föld vizeire hat az apály-dagály jelenség, hanem az emberekre úgyszintén. Az egész szervezetünkre hat, de az agyvizünkre is.

Ápolónőként megtapasztaltam, hogy telihold idején mindenki kissé megzakkan. Az idegrendszeri problémákkal küzdők megbolondulnak, még jobban, mint egyébként. DE az úgynevezett normálisokra is hatással van. ((Feltehetőleg innen származik a lunatikusok / holdkórosak elnevezés.))

Ilyenkor (teleholdkor) több a baleset, a sebesülés, a sebek is nehezebben gyógyulnak.

Ez nem csak legenda, hanem tapasztalati tény.

Ezt tudják a tájékozottabb egészségügyben dolgozók, de például a rendőrök, vagy a tűzoltók is. Hiszen ilyenkor több lehet az erőszakos bűntény, és a tűzzel kapcsolatos esetek ugyanúgy előfordulhatnak.

2018. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!