Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez mi lehet?

Szerintetek ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van mintha 2 személyiségem lenne és ez váltogatná egymást, legyen 1-es és 2-es személyiség.


1-es: Fel vagyok pörögve, mindig csinálnék valamit. Közbe mindig hallgatnom kell valami pörgős zenét, leginkább rockot, és közbe énekelek. Optimistán állok hozzá mindenhez. Úgy érzem az élet tele van lehetőségekkel és csak meg kell ragadni őket. Mindenre nyitott vagyok, érdeklődök az emberek iránt. Mindig keresem a társaságot ahol próbálok a középpontba kerülni. Ilyenkor csak úgy árad belőlem a szó. Nagyon magabiztosnak érzem magam és mindenféle fura ötletem támad (pl: írnom kéne egy könyvet, el kéne mennem az USA-ba színésznek) amibe ha jobban belegondolok baromság.


2-es: Ilyenkor az 1-es tökéletes ellentéte vagyok. Semmihez sincs kedvem, ami amúgy örömet okoz/érdekel az se tud lekötni. Melankolikus hangulatom van. Ahogy az 1-esnél pörgős zenéket hallgattam, itt inkább a lassú szomorkásabb számokat preferálom. Az önbizalmam a béka segge alatt van. Úgy érzem senkinek se vagyok fontos és nagyon magányosnak érzem magam, holott vannak barátaim akikkel bármit megbeszélhetek. Valamiért ilyenkor nem érdekelnek az emberek, kerülöm a társaságot, a lehető legkevesebbet kommunikálok másokkal. Valamint az is fura, hogy ilyenkor kvázi aszexuálissá válok, míg mikor az 1-es személyiségemet élem meg a libidóm az egekben van. Sokszor van, hogy csak úgy sírva fakadok. Előjönnek olyan gondolatok, hogy semmi értelme nincs az életnek és jobb lenne meghalni, de közbe meg félek a haláltól.


Tudom kicsit össze-vissza írtam a jellemzőket, de elég nehéz ezeket az érzéseket szavakba önteni.

21f



2018. aug. 28. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%
Hasadt személyiség vagy
2018. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy elkezdtem olvasni az írásod, nekem is egyből a Bipoláris személyiségzavar jutott eszembe. De ez köszönhető a formaiságnak is: "1-es, 2-es"személyiségek, amelyek ellentétesek egymással. Nekem nincs túl sok hozzáértésem a témához, de azt tudom, hogy a 20-as évek eleje jellemzően depressziós időszak. "Mindenkinek van egy széke a pszichológusnál" Egy hozzáértő szakemberrel való beszélgetés biztosan jót tenne. Keresgélj akár itt az oldalon közeledben lévő pszichológust.


Üdv

2018. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!