Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Buta vagyok, tàjèkozatlan....

Buta vagyok, tàjèkozatlan. Miket olvassak hogy jobban kèpben legyek a vilàg dolgaival? Könyv, honlap stb. ötletek jöhetnek.

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a középiskolai tananyagot olvasd végig mégegyszer, meg akár többször.

Nem viccből írom, ez egy alap, arra majd rakódik a többi.

2018. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem valami pontos kérdés. Mégis milyen területről van szó? Teljesen mást kell olvasnod, ha a természettudományok, a technikai újdonságok vagy ha a politika terén akarsz tájékozott lenni...


Amúgy a tankönyv nem rossz ötlet, ott elég jól össze vannak foglalva az alapok, illetve töriből sosem voltam elégedett azzal, hogy az összefüggéseket annyira nem mutatták meg, de azért valamire jó volt úgy is, ahogy volt.

Lexikonokat is olvasgattam gyerekként, idegen szavak szótárák, történelmi regényeket, tudományos folyóiratokat... Ami csak érdekelt.

Ma pedig már csak ráguglizok valamire és hónapokig olvasgathatok a csillagászatról a wikin, egész aranyos cikkek vannak ott. Sok youtube csatorna is igen érdekes és jó tudományos témákat hoz fel, ha találsz ilyesmit, feliratkozol és lesz egy halom néznivalód. Bár némelyik valószínűleg nehezen emészthető tényleg bután, a tájékozatlanságon viszont lehet segíteni.


Technikai újdonságok és a világ hírei, ott inkább jó kis honlapokat fognék, de bevallom, erre annyira nem megyek rá, engem főleg az állatvilág és a csillagászat érdekel annyira, hogy direkt ilyen témákat keressek nagy tömegben.

2018. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire vagy műveletlen. Ha nagyon, akkor simán elég az ált.sulis tananyag is! Ezen kívül olvass könyveket nagyjából bármilyen témában, ami csak érdekel. És ha valami kifejezetten érdekel, arról tudj meg minél többet, a Google kiadja neked a honlapokat. Olvass hírportálokat is. Még itt a gyakorin is ha benézel a tudomány kategóriába, de akár máshova is, lehet olvasgatni mindenféle érdekességeket.
2018. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Hát ne a gyk-t...

Wikipédia pl jó lesz kezdésnek.

2018. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyar Hírlap, Flag magazin... mind megtalálható a neten.

Ha könyvet akarsz, Udo Ulfkotte: Megvásárolt újságírók, Menekültipar... mindjárt képben leszel a világról. Ha egészséges akarsz maradni, Szendi Gábor könyveit.

2018. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ürge Fújjak - jaj, minnyá' a számra csapok: a Fürge Ujjak magazint.
2018. nov. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapoktól kezdd, szóval inkább sulis tankönyvek. De biztos vagyok benne, hogy ha a neten keresel ilyeneket, akkor találsz.
2019. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!