Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyítsam meg a...

Hogyan gyógyítsam meg a kettészakadt életem?

Figyelt kérdés

Halmozottan hátrányos családból jövök, 30as meleg srác vagyok.

Kezdettől fogva titkoltam a melegségem a nagyon diszfunkcionális család előtt.

Ez egy olyan kapcsolatba vezetett, ahol hosszú éven keresztül rab voltam - szó szerint! Megaláztak, megnyomorítottak lelkileg.

A kapcsolat a vidéki melegség és az erőszak miatt duplán rejtve maradt. Itt alakult ki végleg a szakadás.

Ennek 8 éve vége. Kiszabadultam, saját életet kezdtem Pesten. Itt önmagam vagyok. Nem ítélnek meg, szeretnek. A keleti vidék elítélő, rosszalló, rasszista... Legalábbis a családom.

Kialakítottam egy életet itt, amit rejtek a rokonoktól. Nem jönnek hozzám, én sem erőltetem.

Annyira nem tudom megmutatni magam nekik, de nem tudok "coming outolni", nemcsak a melegség hanem aki vagyok.

Két külön személyiség lettem úgy érzem és nem tudom ezeket összarakni, egymásbahurkolni.

Félek kiállni, mert akkor esetleg a fejemhez vághatják hogy évtizedekig hazudtam - közben meg márr amúgy is mindent tudnak.

Mit tegyek?


2018. szept. 18. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a családod nem tud elfogadni olyannak, amilyen vagy, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot, mert nem szeretnek. Írtad hogy amúgy sem látogatnak a rokonok, akkor felesleges is erőltetni a kapcsolatot. Egyébként inkább a családi kapcsolatok kategóriában tedd fel a kérdést.
2018. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nemrég jöttem rá, hogy nő létemre inkább nővel szeretnék együtt lenni. Eddig csak az anyámnak mertem elmondani, hogy ilyen érzéseim vannak. Viszont amint lenne egy barátnőm, én rögtön elmondanám, sz**nék rá, hogy mit gondolnak! Ha nem tetszik nekik, majd megszokják. Ha beszólnak, majd visszaszólok. A nagyszüleim reakciója aggaszt a legjobban, mert tudom, hogy amit ők érezni fognak, az nem megvetés lesz, hanem inkább csalódottság, szomorúság és elkeseredés, amit viszont nem annyira akarok okozni nekik... :( De hogyha lenne egy kapcsolatom, bevállalnám még ezt is.

Egyébként én is másképp szoktam viselkedni Pesten, munkahelyen, stb., mint akkor, ha hazamegyek vidékre, most ezektől a témáktól teljesen eltekintve, de bennem nem okoz törést.

2018. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a másik kérdés... egyesítsem e ezt a "két világot". van e értelme?

Valahogy félek attól hogy egyszer lesz olyan szitu hogy a két életem szereplői egy helyen lesznek. Rettegek a gondolattól.

Félek a rokonaimtól.

2018. szept. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!